SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Yahoo zainteresowany kupnem AOL

Yahoo rozważa zakup udziałów w America Online Inf., dołączając do innych potęg Internetowych zainteresowanych kupnem portalu przedsiębiorstwa.

Rozmowy właściciela AOL - Time Warner - z Yahoo nie są jednak tak zaawansowane, jak z Microsoft Corp. i Google Inf. Pierwsze rozmowy między AOL a Microsoft rozpoczęły się późną wiosną, natomiast inne firmy dołączyły w połowie września. Microsoft MSN i AOL współdziałają już w wielu dziedzinach: wspólny portal, szybkie komunikatory oraz dostęp dial-up.

Jak dowiadujemy się z serwisu Yahoo, także News Copr. wyraziła zainteresowanie zakupem. Rozmowy w większej mierze doprowadzone są do końca, choć są to informacje nieoficjalne.

Na zamknięciu piątkowej sesji Nasdaq akcje Yahoo wzrosły o 15 centów (0,45%), osiągając 33.52 USD, natomiast akcje Time Warner na New York Stock Exchange wzrosły o 41 centów (2,33%), osiągając 18 USD.

Zainteresowanie AOL rozpoczęło się od momentu przeobrażenia upadającej firmy skupionej na usługach dial-up w dostawcę umiejętnie wykorzystującego boom na reklamę online. Jak szacuje analityk firmy Sanford C. Bernstein Michael Nathanson, oparta głównie na potencjale reklamowym wartość AOL wynosi 11,3 mld USD.
Zgodnie z danymi Nielsen/NetRatings, we wrześniu stronę Yahoo odwiedziło 99,3 mln osób, a w połączeniu z możliwościami AOL szacuje się, że liczba ta mogłaby wzrosnąć do 120 mln. Według założeń analityków, Yahoo bardziej niż na zdobyciu udziałów AOL zależy na wyniszczeniu Google. Na kupnie AOL, Google mógłby zyskać najwięcej; pozwoliłoby to firmie m.in. na stworzenie portalu oraz zwiększeniu potencjału reklamowego, podczas gdy utrzymanie dotychczasowej współpracy z AOL stanowi jedynie 10% dochodów.

Google rozważa również połączenie oferty z Comcast Corp. Jeśli Comcast dołączy do rozmów, mógłby skorzystać z zawartości rozrywkowej AOL oraz przyciągnąć jej użytkowników, którzy chcieliby zamienić modem na szybkie łącze, jakie oferuje Comcast. Każda z tych umów wymagać będzie zatwierdzenia przez federalne regulacje antymonopolowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Yahoo zainteresowany kupnem AOL

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl