SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

YouTube umożliwi transmisje na żywo w aplikacji mobilnej

Google zapowiedział, że należąca do niego platforma YouTube wprowadzi do swojej aplikacji mobilnej możliwość nadawania transmisji na żywo. Na początku rozwiązanie będzie dostępne jedynie dla wybranej grupy twórców.

Article

O wprowadzeniu nowej funkcji w aplikacji mobilnej YouTube poinformował na swoim blogu przypominając jednocześnie, że transmisje na żywo funkcjonują w desktopowej wersji serwisu już od 2011 r.

Teraz nadawanie materiałów Live będzie możliwe także z użyciem smartfona lub tabletu, a dostęp do tej opcji ma być czytelny i wygodny - poprzez duży czerwony przycisk, który ma się pojawić na głównym ekranie aplikacji.

Według zapowiedzi użytkownicy będą mogli podczas nadawania transmisji śledzić komentarze i wiadomości od odbiorców i na bieżąco na nie reagować. Ponadto wyemitowany materiał będzie umieszczany wśród innych plików wideo na kanale konkretnego twórcy czy wydawcy.

Na razie transmisje live będą dostępne jedynie dla wybranych partnerów YouTube’a. Serwis zapowiada jednak, że wkrótce wprowadzi tę funkcję szeroko dla wszystkich użytkowników mobilnej aplikacji.

Nowy ruch Google związany z mobilnym YouTubem wpisuje się w szeroki trend ekspansji transmisji live w serwisach społecznościowych. Aby spopularyzować tę formę angażowania użytkowników, Facebook zgodził się nawet płacić wydawcom za nadawanie przez nich materiałów na żywo.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: YouTube umożliwi transmisje na żywo w aplikacji mobilnej

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gorky Park
Transmisja na żywo to maslo maślane. Transmija , po prostu.
9 8
odpowiedź
User
gość
Transmisja na żywo to maslo maślane. Transmija , po prostu.
Niestety nie masz racji. Transmisja jest przekazywaniem sygnału na odległość, ale wcale nie musi być ona na żywo na antenę, wiele transmisji jest zestawianych do centrali w celu ich późniejszego odtworzenia - wtedy finalny produkt nie jest na żywo. Toteż w wielu językach zaznacza się, że coś jest na żywo (live, diretta, prajmoj, zive........) . Zwłaszcza kiedy mamy wydarzenia zazębiające się czasowo np. jeśli są wybory i jest ileś przemówień w tym samym czasie to wszystkie one podlegają transmisji i zwycięzca idzie na żywo a pozostali są odtwarzani według osiągniętych wyników. Transmisją nie jest zapisanie nagrania na kamerze, natomiast jeśli jest ona podłączona do czegoś to już mamy transmisję sygnału - nie ważne czy tylko ileś metrów kablem do wozu transmisyjnego, czy przez satelitę. Transmisja tylko jako czynność jest na żywo, a określenie transmisja na żywo odnosi się nie tyle do czynności, ale do przekazywanej treści - czyli taka transmisja na żywo est zestawionym łączem pomiędzy np. kamerą, a telewizorem widza - widz widzi co się dzieje przed kamerą 1:1 z opóźnieniem wynikającym wyłącznie z czasem przejścia sygnału przez kabel, satelitę, kodery, i dając znaczek "na żywo" nadawca gwarantuje, że tak właśnie jest.
8 8
odpowiedź