SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

YouTube zmienia wygląd

Google zmieniło szatę graficzną multimedialnego serwisu YouTube. Teraz bardziej przypomina on inne strony należące do firmy oraz bardziej eksponuje kanały tematyczne.

YouTube zmienia wygląd

Zmiany najbardziej wyraźne są podczas oglądania filmów. Wideo zostało przesunięte wyżej, zaś pod nim znajduje się teraz tytuł wraz z możliwością subskrypcji kanału i opcjami społecznościowymi. Po prawej od filmu znajduje się lista odtwarzania, teraz przewijana pionowo, a nie poziomo jak dotychczas.

YouTube coraz bardziej stawia na kanały tematyczne, oferujące użytkownikom unikalne treści. Nowa szata graficzna na stronie domowej eksponuje polecane filmy oraz właśnie kanały, natomiast podczas przeglądania serwisu internautom towarzyszy umieszczony po lewej stronie ekranu Przewodnik, na bieżąco informujący o filmach do obejrzenia, publikowanych przez subskrybowane kanały i znajomych. Przewodnik działa zarówno w przeglądarce, jak i na aplikacjach YouTube na różne urządzenia.

Nowy layout ma też upodobnić serwis multimedialny do innych stron prowadzonych przez Google. Przede wszystkim do sieci społecznościowej Google+.

Niedługo mają odbyć się Hangout w Google+ oraz sesja na Reddit, podczas których użytkownicy YouTube będą mogli zadać twórcom serwisu pytania oraz podzielić się opiniami dotyczącymi nowej szaty graficznej. Dokładne terminy zostaną podane na Google+.