SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z policją o prawach człowieka przez Gadu-Gadu

Świętokrzyska policja, jako jedyna w kraju, udostępniła mieszkańcomregionu kontakt z policyjnym pełnomocnikiem do spraw ochrony prawczłowieka przez internetowy komunikator Gadu-Gadu.

Z policją o prawach człowieka przez Gadu-Gadu

Pełnomocnicy ds. praw człowieka zostali powołani w komendachwojewódzkich i w Komendzie Głównej Policji z początkiem 2008 roku.Mają stać na straży praw człowieka - zarówno w odniesieniu doklientów policji, jak i jej pracowników - cywilnych imundurowych.

Świętokrzyski pełnomocnik nadkom. Gerard Bah powiedział, żem.in. szkoli policjantów i współpracuje z organizacjamipozarządowymi zajmującymi się przeciwdziałaniem wszelkiejdyskryminacji.

Pełnomocnik poinformował, że nie odnotował przypadków łamaniapraw człowieka. Często natomiast ludzie zwracają się do niego zproblemami, które nie mają związku z policją i leżą w kompetencjachRzecznika Praw Obywatelskich lub Helsińskiej Fundacji PrawCzłowieka.

Bah uważa, że policja powinna być otwarta na społeczeństwo ikorzystać z najnowszych możliwości komunikacji, dlategozaproponował kontakt za pośrednictwem komunikatora internetowego.Liczy się z możliwością żartów, ale przypomina, że winternecie
nie jesteśmy do końca anonimowi.

Z pełnomocnikiem można kontaktować się w godzinach 7.30 - 15.30pod numerem Gadu-Gadu 11158875.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z policją o prawach człowieka przez Gadu-Gadu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl