SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zaawansowanie prac w programie 10+ Grupy Lotos przekroczyło 50%

Grupa Lotos przekroczyła kilka dni temu 50% zaawansowania prac wramach programu pro-rozowojowego, który ma na celu zwiększenie mocyprzerobowej rafinerii w Gdańsku do 10,5 mln ton w 2012 roku,poinformował we wtorek prezes spółki Paweł Olechnowicz.

Zaawansowanie prac w programie 10+ Grupy Lotos przekroczyło 50%

"Kilka dni temu Lotos przekroczył 50% zaawansowania prac wramach programu 10+" - powiedział Olechnowicz na spotkaniu zdziennikarzami.

Na początku listopada przedstawiciele Lotosu informowali, żeprogram 10+ jest już zaawansowany w 46%. Program ten, z budżetem wwysokości 5,2 mld zł (1,43 mld euro), ma już zapewnionefinansowanie, które w 70% ma pochodzić z kredytów. PrezesOlechnowicz mówił wówczas, że Grupa Lotos nie przewiduje w 2009roku rozpoczynania nowych projektów inwestycyjnych, poza zadaniami,które mają już zamknięte finansowanie.

Prezes powtórzył we wtorek, że realizacja programu przebiegabezpiecznie. "Sądzę, że październik-listopad to będzie okres, kiedyinwestycja zacznie się zwracać" - powiedział Olechnowicz,podtrzymując szacunki przedstawiane na początku grudnia.

Grupa Lotos informowała wcześniej, że ponosi wydatkiinwestycyjne głównie w złotym i euro, natomiast kredytdługoterminowy, służący do ich finansowania programu 10+, jestdenominowany w dolarze, co oznacza, że obserwowane ostatnioumocnienie się dolara jest korzystne dla spółki. Lotos zapewniałteż, że nie ma problemów z obsługą tego kredytu i podkreśliła, żejego spłata planowana jest na lata 2011-2021.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zaawansowanie prac w programie 10+ Grupy Lotos przekroczyło 50%

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl