SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zaawansowanie prac w programie 10+ Grupy Lotos przekroczyło 50%

Grupa Lotos przekroczyła kilka dni temu 50% zaawansowania prac w ramach programu pro-rozowojowego, który ma na celu zwiększenie mocy przerobowej rafinerii w Gdańsku do 10,5 mln ton w 2012 roku, poinformował we wtorek prezes spółki Paweł Olechnowicz.

Zaawansowanie prac w programie 10+ Grupy Lotos przekroczyło 50%

"Kilka dni temu Lotos przekroczył 50% zaawansowania prac w ramach programu 10+" - powiedział Olechnowicz na spotkaniu z dziennikarzami.

Na początku listopada przedstawiciele Lotosu informowali, że program 10+ jest już zaawansowany w 46%. Program ten, z budżetem w wysokości 5,2 mld zł (1,43 mld euro), ma już zapewnione finansowanie, które w 70% ma pochodzić z kredytów. Prezes Olechnowicz mówił wówczas, że Grupa Lotos nie przewiduje w 2009 roku rozpoczynania nowych projektów inwestycyjnych, poza zadaniami, które mają już zamknięte finansowanie.

Prezes powtórzył we wtorek, że realizacja programu przebiega bezpiecznie. "Sądzę, że październik-listopad to będzie okres, kiedy inwestycja zacznie się zwracać" - powiedział Olechnowicz, podtrzymując szacunki przedstawiane na początku grudnia.

Grupa Lotos informowała wcześniej, że ponosi wydatki inwestycyjne głównie w złotym i euro, natomiast kredyt długoterminowy, służący do ich finansowania programu 10+, jest denominowany w dolarze, co oznacza, że obserwowane ostatnio umocnienie się dolara jest korzystne dla spółki. Lotos zapewniał też, że nie ma problemów z obsługą tego kredytu i podkreśliła, że jego spłata planowana jest na lata 2011-2021.

  • Więcej informacji:
  • Lotos
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zaawansowanie prac w programie 10+ Grupy Lotos przekroczyło 50%

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl