SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zabezpiecz Bluetooth cyfrowym PINem

Połączenia nawiązywane pomiędzy urządzeniami PDA lub telefonami komórkowymi, za pomocą Bluetooth nie są bezpieczne, chyba że używa się ośmiocyfrowego kodu zabezpieczającego PIN.

Organizacja Special Interest Group (SIG) zaleciła wszystkim użytkownikom telefonów komórkowych oraz urządzeń PDA, aby zanim użyją łącza Bluetooth, ustawili w swoich urządzeniach 8 cyfrowy PIN. Według opublikowanych ostatnio danych, standardowe zabezpieczenia połączenia nawiązywanego za pomocą wymienionego łącza, są zbyt łatwe do złamania.

Dzięki zabezpieczeniu łącza kombinacją cyfr, niemożliwe jest nawiązanie połączenia z danym urządzeniem, dopóki nadawca jak i odbiorca nie wpiszą osobistego kodu dostępu. Takie zabezpieczenie chroni przesyłane przez Bluetooth dane jak i samo urządzenie przed atakami hakerów.

Jak twierdzą specjaliści ds. zabezpieczeń urządzeń cyfrowych, czterocyfrowy PIN jest możliwy do złamania w przeciągu kilkudziesięciu sekund, podczas gdy złamanie ośmiocyfrowego zabezpieczenia zajmuje przeciętnie około 100 lat.

Użytkownicy Bluetooth powinni pamiętać o tym, żeby nawiązywać połączenia z dala od miejsc publicznych, gdzie bardzo łatwo można namierzyć i wykorzystać otwarte połączenie. Ważne jest również, aby po każdorazowej komunikacji za pomocą omawianego portu, zmienić osobisty kod dostępu PIN.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zabezpiecz Bluetooth cyfrowym PINem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl