SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Usługa „Zabezpiecz PESEL” dostępna także dla klientów biznesowych Orange Polska

Orange Polska ogłasza, że przygotował kolejną odsłonę usługi „Zabezpiecz PESEL” - tym razem dla użytkowników biznesowych. Pozwala ona chronić dane osobowe, a także sprawdzić wiarygodność kontrahentów.

Fot. Materiały prasoweArticle

Od maja br. z podobnej opcji mogą korzystać osoby prywatne. Teraz akcję rozciągnięto także na przedsiębiorców. „Zabezpiecz PESEL” pozwala chronić osoby prowadzące firmę przed nieuprawnionym wykorzystaniem danych – np. do założenia firmy czy zaciągnięcia kredytu. Jeśli ktoś spróbuje użyć zarejestrowanego w usłudze numeru PESEL do takich celów, klient otrzyma powiadomienie o próbie nadużycia.

Klient otrzyma ostrzeżenie także wtedy, gdy jego numer PESEL zostanie dopisany do bazy Krajowego Rejestru Długów (KRD). W ramach usługi przedsiębiorca zyskuje również dostęp do monitorowania NIP-u swoich kontrahentów i otrzymuje powiadomienia o wpisaniu wskazanej firmy do rejestru długów, co pozwala na ocenę jej wiarygodności jako partnera biznesowego. Może także sprawdzić, kto w ciągu ostatniego roku wykorzystał jego PESEL, czy w KRD znajdują się negatywne wpisy powiązane z tym numerem, lub - jako konsument - dopisać do bazy KRD dłużnika, który zalega z zapłatą.

Jak aktywować „Zabezpiecz PESEL” w Orange Polska

Klienci biznesowi mogą aktywować usługę podczas zakupu lub przedłużenia umowy na usługi mobilne i pakiety Orange Love dla Firm. Pierwszy miesiąc korzystania z „Zabezpiecz PESEL” jest darmowy, po tym czasie usługa kosztuje 8,12 zł miesięcznie netto. Można z niej zrezygnować w dowolnym momencie. Po aktywacji usługi w Orange, abonent otrzymuje SMS z linkiem do portalu ZabezpieczPesel.orange.pl.

Po zarejestrowaniu się może aktywować wybrane przez siebie rodzaje monitoringu. W portalu będzie miał także dostęp do raportów o swojej sytuacji i monitorowanych przez siebie podmiotach gospodarczych. Właściciel biznesu może zamówić usługę nie tylko dla siebie, ale także dla innej osoby (np. pracownika czy członka rodziny), która nie musi być klientem Orange. Wystarczy, że przekaże jej SMS z linkiem aktywacyjnym.

W trzecim kwartale br. Orange Polska wypracował przychody w kwocie 2,8 mld złotych, po spadku o 2,7 proc. rok do roku. Zysk EBITDA wyniósł 742 mln zł po uwzględnieniu kosztów leasingu (EBITDAaL). Liczba klientów pakietów konwergentnych wyniosła ponad 1,4 mln, a użytkowników z usług telewizyjnych - 1 mln użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Usługa „Zabezpiecz PESEL” dostępna także dla klientów biznesowych Orange Polska

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Alex
Dlaczego taka usługa jest komercyjna? Powinna być oferowana z urzędu każdemu obywatelowi!!!
odpowiedź