SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zakazano emisje kontrowersyjnej reklamy

KRRiTV wezwała stacje TV do wycofania spotów Simplusa

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w specjalnym piśmie do stacji emitujących reklamę Simplus (usługa sieci komórkowej Plus GSM) - TVP, TVN i Polsat - wezwała je do zaprzestania emisji spotu nawiązującego do uroczystości Pierwszej Komunii. Udało się nam potwierdzić, że do wezwania KRRiTV zastosowały się już kanały Polsat i TVN.

"Otrzymaliśmy stanowisko KRRiTV w tej sprawie. Rada ma prawo do tego typu posunięć. Wstrzymaliśmy emisję tego spotu. Będzie on zastąpiony innym zaproponowanym przez klienta" - mówi Andrzej Sołtysik, rzecznik prasowy TVN.

"Zastosujemy się do pisma KRRiTV. Od 15 lub 16 maja emisja spotu w Polsacie zostanie wstrzymana do wyjaśnienia. Wiadomo, że Polkomtel wyjaśnia sprawę z KRRiTV" - mówi Maciej Stec, managing director Polsat Media. Do chwili zamykania tego wydania serwisu nie udało nam się skontaktować z kierownictwem Biura Reklamy TVP SA.

John Domas, managing director agencji Euro RSCG New Europe, która jest autorem kampanii Simplus, jest bardzo zdziwiony zamieszaniem wokół tej reklamy.

"Wiemy, że Pierwsza Komunia to święto dla każdego katolika - powiedział Domas. - Sam nim jestem, jak zresztą zdecydowana większość pracowników mojej agencji. Ale wiemy też, że jest to okazja do dawania dzieciom prezentów. To, co my chcieliśmy komunikować, to fakt, że jednym z tych prezentów może być telefon Simplus". Dodaje, że nie widzi w tym nic obraźliwego.

"W Polsce było już wiele reklam wkraczających w zakazane strefy w sposób nieporównywalnie większy niż reklama Simplusa, a nikt jej nie oprotestował ani nie czuł sie obrażony" - mówi Domas.

Przypomina reklamę "Wprost" sprzed kilku lat, w której ksiądz całuje młodą dziewczynę. (Kamera odjeżdża, ukazany jest cały obraz, czyli to, co "Wprost" chce ukazywać na swoich łamach. Okazuje się, że dziewczyna jest ofiarą wypadku, a ksiądz ratuje jej życie, robiąc sztuczne oddychanie). Reklama Simplus nawiązująca do uroczystości Pierwszej Komunii emitowana jest również w radiu. KRRiTV zapowiedziała, że w ciągu najbliższych dni podobne pismo skieruje do stacji radiowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zakazano emisje kontrowersyjnej reklamy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl