SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zarząd Polskiego Radia bez zmian. Andrzej Siezieniewski dalej prezesem

Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski będzie pełnił swoją funkcję przez kolejne cztery lata tak jak pozostali członkowie zarządu: Jolanta Wiśniewska i Henryk Cichecki. Wybór rady nadzorczej PR musi jeszcze zatwierdzić KRRiT.

Andrzej SiezieniewskiArticle

Rada nadzorcza zdecydowała wczoraj, że zarząd Polskiego Radia w nowej kadencji będzie trzyosobowy. O stanowisko prezesa ubiegał się tylko dotychczasowy prezes Andrzej Siezieniewski. Zgłoszenia na członków zarządu - oprócz Jolanty Wiśniewskiej i Henryka Cicheckiego, którzy pełnią te funkcje obecnie - złożyli także: Paweł Mathia (obecny naczelny inżynier Polskiego Radia), Barbara Stachowiak (dyrektor Departamentu Mediów Publicznych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji) oraz Barbara Kiepas-Jeleńska (pracuje w dziale serwisu technicznego Polskiego Radia).

We wtorek wieczorem rada nadzorcza spółki zdecydowała o przedłużeniu kadencji obecnego zarządu na kolejne cztery lata.

- Po dyskusji zdecydowaliśmy, że wskazane osoby z grona sześciu kandydatów są najlepsze. Dotychczasowa działalność zarządu została oceniona pozytywnie. Polskie Radio pod rządami tych trzech osób osiągało istotne sukcesy, dlatego większość rady nadzorczej uznała, że ich kandydatury należy wskazać Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Janusz Adamowski, przewodniczący rady nadzorczej Polskiego Radia.

Z ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że członkowie rady nie byli jednomyślni w ocenie obecnego zarządu. Miało to przełożenie na podział podczas głosowania nad ich kandydaturami. Wiśniewska i Cichecki wygrali większością głosów.

Jolanta Wiśniewska jest związana z radiem od początku lat 90. Jest jedną z założycielek Radia Eska, a w latach 1994-97 pracowała Radiu RMF, gdzie pełniła funkcję członka zarządu i dyrektora generalnego. Ma za sobą również karierę poza mediami. Była m.in. wiceprezesem zarządu Fundacji Warta, dyrektorem biura marketingu i PR w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta, dyrektorem marketingu Polkomtela i Presspublica. Pełniła też funkcję członka Rady Nadzorczej Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Od lipca 2011 r. jest też prezesem Związku Pracodawców Mediów Publicznych.

W obecnym zarządzie Wiśniewska jest odpowiedzialna m.in. za działalność handlową i reklamową Polskiego Radia. Koordynuje też tworzenie serwisu internetowego, nadzoruje realizację strategii multimedialnej spółki oraz zespoły artystyczne i działalność w zakresie nagrań muzycznych.

Henryk Cichecki jest od wielu lat związany z mediami. Zaczynał w 1990r. doradzając przewodniczącemu Komitetu ds. Radia i Telewizji. W latach 1998-2000 pełnił już funkcję członka zarządu Polskiego Radia. Był również dyrektorem Biura Zarządu w Telewizji Polskiej oraz członkiem Rady Nadzorczej Radia Dla Ciebie SA. Od lipca 2011 r. jest członkiem zarządu PR, odpowiedzialnym m.in. za politykę finansową, planowanie ekonomiczne, zbiory archiwalne, utrzymanie i rozwój technicznej bazy radia. Nadzoruje również wdrażanie naziemnego nadawania cyfrowego w technologii DAB +.

Decyzję rady nadzorczej musi jeszcze zatwierdzić Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Wymóg taki stawia znowelizowana ustawa o radiofonii i telewizji. Przed nowelizacją o tym, kto będzie zarządzał Polskim Radiem, suwerennie decydowała rada nadzorcza. Teraz zarząd spółki wybiera KRRiT na wniosek rady nadzorczej.

Dołącz do dyskusji: Zarząd Polskiego Radia bez zmian. Andrzej Siezieniewski dalej prezesem

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Balsamo Astralli
Zarząd jak zarząd. Ale jeszcze będziecie po nim płakać, jak przyjdą ci psychole z PiS-u, tropiciele złogów, rozwiedzeni z rozumem i przyzwoitością fanatycy. Howgh!
odpowiedź
User
ekspert
zarząd na pół roku - przyjdzie PIS i zrobi tam porządek
odpowiedź
User
Arek
@Ekspert: PiS zrobi balagan jesli przyjdzie. Popsuje, poniszczy. Jak zawsze. Bo co dotad zbudowal trwalego?
odpowiedź