SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ZBP popiera rozszerzenie rządowego programu 'Rodzina na swoim'

Związek Banków Polskich (ZBP) popiera rozszerzenie rządowegoprogramu "Rodzina na swoim" o osoby prowadzące jednoosobowegospodarstwo domowe oraz sprzeciwia się ograniczeniu zasięguprogramu wyłącznie do rynku pierwotnego, poinformowaliprzedstawiciele ZBP w poniedziałek.

ZBP popiera rozszerzenie rządowego programu 'Rodzina na swoim'

"ZBP wspiera rozszerzenie beneficjentów programu 'Rodzina naswoim'" - powiedział dziennikarzom przewodniczący komitetu ds.Finansowania Nieruchomości ZBP Jacek Furga.

ZBP, który negatywnie odnosi się do wniosku Polskiego ZwiązkuFirm Deweloperskich postulującego ograniczenie działania programuwyłącznie do rynku pierwotnego, powołuje się na dane BankuGospodarstwa Krajowego (BGK), z których wynika, że 17%dotychczasowych beneficjentów zakupiło nieruchomość od dewelopera,a 58% na rynku wtórnym. ZBP zwraca również uwagę na fakt, że 25%stanowią rodziny budujące indywidualnie swoje domyjednorodzinne.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ZBP popiera rozszerzenie rządowego programu 'Rodzina na swoim'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl