SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zdaniem pracowników serwisy społecznościowe zwiększają ich produktywność

Według najnowszych badań przeprowadzonych dla Microsoftu, 46 procent pracowników uważa, że dzięki korzystaniu z narzędzi społecznościowych zwiększają swoją produktywność.

Zdaniem pracowników serwisy społecznościowe zwiększają ich produktywność

W dwóch grupach wiekowych zwolennikami takiego poglądu była przynajmniej połowa ankietowanych. W przedziale 18-24 entuzjastami wykorzystania serwisów społecznościowych w pracy było 53 procent osób, zaś w przedziale 25-34było to dokładnie 50 procent.

Najchętniej pracownicy sięgają po platformy społecznościowe by komunikować się z kolegami. W tym celuje wykorzystuje je aż 68 procent ankietowanych. Co drugi uczestnik badania za pośrednictwem takich narzędzi udostępnia lub otrzymuje potrzebne dokumenty. 47 procent z kolei wykorzystuje social media do kontaktu z klientami.

Jak się okazuje, pracownicy często dostrzegają w narzędziach społecznościowych większy potencjał od pracodawców. Więcej niż co trzeci ankietowany twierdzi, że jego menedżerowie nie doceniają serwisów społecznościowych jako czegoś, co można wykorzystać w pracy. W 68 procentach przypadków jest tak z obawy o bezpieczeństwo danych, ale zdaniem 58 procent pracowników szefowie zakazują korzystania z serwisów społecznościowych by przeciwdziałać spadkowi produktywności. W co czwartej firmie natomiast boją się, iż negatywnie odbiłoby się to na jej wizerunku.

Mimo tych ograniczeń, pracownicy jednak coraz chętniej sięgają po narzędzia społecznościowe – 17 procent z nich nawet mimo zakazów ze strony szefostwa. 40 procent ankietowany uważa bowiem, iż poprawiają one jakość współpracy w zespole. Dodatkowo, 31 procent uczestników badania byłoby gotowe samemu płacić za profesjonalne narzędzia społecznościowe, gdyby usprawniały one ich pracę.

Badania na zlecenie Microsoftu przeprowadziła firma Ipsos. Przeprowadzono 9 908 wywiadów z pracownikami przedsiębiorstw z 32 krajów, którzy większość swojej pracy wykonują na komputerach osobistych, tabletach i smartfonach. Ankiety odbywały się w marcu i kwietniu tego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zdaniem pracowników serwisy społecznościowe zwiększają ich produktywność

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl