SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zespół TVP Info i prezes TVP chcą przeprosin od prof. Glińskiego za słowa o „propagandzie i manipulacji”

Dziennikarze TVP Info w niedzielę wieczorem przygotowali list otwarty do ministra kultury prof. Piotra Glińskiego z żądaniem przeprosin za wypowiedziane na jej antenie stwierdzenie, że stacja „uprawia propagandę i manipulację od kilku lat”. Pod listem podpisał się także prezes Telewizji Polskiej.

studio TVP Info, fot. tvp Article

Prof. Gliński w niedzielę wieczorem był gościem Karoliny Lewickiej w programie „Minęła dwudziesta”. Na początku burzliwej rozmowy nowy minister kultury stwierdził: „To jest program propagandowy, tak jak wasza stacja uprawia propagandę i manipulację od kilku lat. I to się zmieni. Ponieważ tak telewizja publiczna funkcjonować nie powinna”. W konsekwencji jej zachowania w czasie wywiadu Lewicka została zawieszona przez prezesa TVP Janusza Daszczyńskiego.

Dziennikarze stacji krótko po emisji programu przygotowali list wyrażający protest przeciw wypowiedzi ministra kultury.

- Pańskie słowa obrażają nas, naszą antenę i Telewizję Polską. Uważamy, że określenia, których Pan użył są niesprawiedliwe. Czujemy się Pańskimi słowami dotknięci. Nie życzymy sobie, by ani Pan, ani ktokolwiek inny, posiadający lub nieposiadający władzę, tak mówił o nas lub innych dziennikarzach - stwierdzają członkowie zespołu TVP Info. - Żądamy przeprosin wypowiedzianych tak, jak powyższe obraźliwe słowa, na naszej antenie - dodają.

Pod listem podpisało się wielu pracowników kanału, a także Janusz Daszczyński. Według wPolityce.pl inicjatorem pisma jest Jarosław Kulczycki.

W październiku br. średni udział TVP Info w rynku telewizyjnym wynosił 3,53 proc. (zobacz wyniki wszystkich kanałów informacyjnych).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zespół TVP Info i prezes TVP chcą przeprosin od prof. Glińskiego za słowa o „propagandzie i manipulacji”

65 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
y y
Gliński to burak. Z tym typem nie da się dyskutować, ograniczony umysł nie pozwala mu wyjść poza coś więcej niż konserwatywne poglądy na dany temat. W ogóle szkoda słów na tego człowieka.
odpowiedź
User
przyjazny
Ten cały Gliński to jeden z najbardziej antypatycznych ludzi, jakiego kiedykolwiek widziałem. W ogóle współczuję Lewickiej, że musiała podchodzić do rozmowy z tym przedstawicielem (P)arti(i) o(S)zołomów. Straszne...
odpowiedź
User
solver
Rozwiązanie dla tvp: zostawić Lewicką na swoim miejscu, zapomnieć o sprawie, a Glińskiego i cały pisss zignorować i nie zapraszać już więcej do żadnego programu. Kształtować sytuację tak, jakby pisss w ogóle nie istniał. Dość pobłażania dla dyktatorskiej, zaściankowej, przygłupiej, jedynej "zawsze dziewicy" partii.
odpowiedź
User
rewers
Fajnie, że powstał taki list z podpisami zespołu TVP Info. Bez zbędnego wywiadu od razu wiadomo kogo będzie trzeba zwolnić.
odpowiedź
User
jhujhiujh
Jedna z najgorzej pracujących kobiet w TVP (nie nazywam jej dziennikarką celowo), np. z Korwinem Mikke tak prowadziła wywiad, ze ręce opadały. Z 5 lat temu powinna być zawieszona.
odpowiedź