SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Złoty delikatnie słabszy niż rano

W środę po porannym umocnieniu notowania złotego nieznacznie spadły.

Doradcy uważają, że inwestorzy powoli przestają zwracać uwagę na politykę, a baczniej obserwują fundamenty i wskaźniki makroekonomiczne, dlatego złoty może powrócić do wzrostów.

„Uczestnicy rynku większą uwagę skupiają na fundamentach i rynek powoli wraca do równowagi w okolicach nieco powyżej 13,0% od parytetu. Spodziewamy się kontynuacji długoterminowej tendencji aprecjacyjnej i rynek na dniach lub może tygodniach będzie próbował powrócić do tego trendu” – powiedział Paweł Golanek, doradca z TMS Brokers.

„Dzisiejszy przetarg obligacji był w miarę udany, choć popyt był nieco niższy niż ostatnich miesiącach, polityka gra już mniejszą rolę, a więcej bieżące wydarzenia makro i sytuacja fundamentalna, deficyt obrotów bieżących był lepszy niż prognozowany” – dodał.

Na środowym przetargu Ministerstwo Finansów sprzedało obligacje serii DS1110 o wartości 1,0 mld zł, czyli całą ofertę, a popyt inwestorów wyniósł 1,63 mld zł. Dodatkowo na aukcji uzupełniającej resort sprzedał wszystkie obligacje DS1110 o wartości 200 mln zł, a popyt wyniósł prawie 212 mln zł.

W środę NBP podał, że deficyt obrotów bieżących wyniósł we wrześniu 357 mln euro. Analitycy ankietowani przez agencję ISB oczekiwali deficytu na poziomie 466 mln euro.

Golanek powiedział też, że rynek będzie teraz czekał między innymi na piątkowe dane o produkcji przemysłowej i dane o cenach produkcji w październiku. Jego zdaniem wiele zależy też od notowań euro/dolara na świecie.

W środę o godzinie 16:35 za euro płacono 3,9770 zł, a dolar był warty 3,4080 zł przy odchyleniu od starego parytetu 13,04% po mocnej stronie (wyliczenia TMS). Na rynku międzynarodowym za euro płacono 1,1665 USD.

W środę o godzinie 9:50 za euro płacono 3,9740 zł, natomiast dolar był warty 3,3900 zł. Odchylenie od starego parytetu wynosiło 13,37% po mocnej stronie (wyliczenie Palladia Capital Markets). Na rynku międzynarodowym za euro płacono 1,1727 USD.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Złoty delikatnie słabszy niż rano

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl