SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Złoty nadal słaby wobec euro i dolara

Złoty kontynuuje osłabienie zarówno wobec euro, jak i dolara, uważają analitycy. Według nich, utrzymywanie się notowań w górnych zakresach zmian wskazuje na możliwość dalszej deprecjacji złotego.

Złoty nadal słaby wobec euro i dolara

"Podczas dzisiejszych notowań mieliśmy do czynienia z osłabianiem złotego, zarówno wobec amerykańskiego dolara, jak i euro. Para EUR/PLN odnotowała swoje maksimum na poziomie 4,4155, a USD/PLN na 3,3651 i niewykluczone, że to nie koniec spadków złotego" - poinformował w komentarzu analityk ECM Łukasz Leszczyński. Według niego, na rynku mamy słaby sentyment inwestycyjny, co widać na parkietach giełdowych.

Według Jarosław Klepackiego z ECM, polska waluta tylko nieznacznie zmieniła swój obraz względem dolara i euro. "Bardzo konsekwentne utrzymywanie się notowań w górnych zakresach zmian, zwłaszcza względem waluty europejskiej, cały czas (z technicznego punktu widzenia) wskazuje na możliwość dalszej deprecjacji złotego" - ocenił analityk.

Jego zdaniem, na rynku pary EUR/PLN silnie zarysowany został rejon oporu: 4,4600 - 4,4720, który będzie rozstrzygać o kierunku na najbliższych kilka sesji. Na rynku pary USD/PLN nadal obowiązuje silna korelacja z rynkiem euro/dolara. To właśnie ze względu na zmiany na tym rynku doszło do wygenerowania dzisiaj szczytu na poziomie 3,5100, podkreślił.

Podczas dzisiejszej sesji para EUR/USD konsoliduje się w dolnym korytarzu wahań, osiągając swoje minimum na poziomie 1,2705.

W poniedziałek po godz. 16:35 za jedno euro płacono 4,4721 zł, a za dolara 3,4914 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2811.

W poniedziałek o godz. 09:30 za jedno euro płacono 4,4605, a za dolara 3,5020 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2735.

W piątek, o godz. 17:00 za jedno euro płacono 4,4625 zł, a za dolara 3,4795 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2825.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Złoty nadal słaby wobec euro i dolara

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl