SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Złoty odrobił straty po porannych spadkach związanych z wygraną PiS

Po porannym silnym spadku wywołanym dość nieoczekiwaną wygraną Prawa i Sprawiedliwości (PiS) w wyborach parlamentarnych, złoty odrobił w poniedziałek straty.

Dealerzy mówią, że rynek dostrzegł jednak to, iż reformy gospodarcze tak czy inaczej będą prowadzone.

Większość inwestorów oczekiwała, że wygra postrzegana bardziej pro-rynkowo Platforma Obywatelska (PO) i wygrana PiS zachęciła ich do realizacji zysków.

„Poranna reakcja była dość gwałtowna, ale chwilowa, bo rynek był trochę zaskoczony zwycięstwem PiS nad Platformą Obywatelską (PO), ale generalnie PiS i PO będą tworzyć jednak w miarę pozytywną koalicję i złoty powrócił do dość mocnych poziomów„ – powiedziała Beata Ściskała z TMS Brokers.

„Mieliśmy dziś sporo informacji od polityków, że chcą współpracować, że będą rozmawiać, że zamierzają jak najszybciej do tego usiąść i to na pewno były pozytywne informacje” – dodała.

Powiedziała też, że do wyborów prezydenckich, które odbędą się 9 października, złoty może poruszać się w przedziale 3,90-3,95 wobec euro.

„Myślimy, że złoty może się jeszcze trochę osłabić, a zależy to od tego jak szybko zostanie sformowana koalicja i jakie będą posunięcia polityków obu naszych najważniejszych partii w najbliższych dniach i myślę, że jakieś drobniejsze osłabienia będą grozić złotemu aż do wyborów prezydenckich, a te górki będą dobrym momentem na sprzedaż waluty” – powiedziała.

„Ale 4,0 zł za euro odpada i myślę, że złoty będzie poruszał się w przedziale 3,90-3,95 zł, chyba że wydarzy się w polityce coś niespodziewanego, ale zasadniczo wszystko wygląda na razie dość bezpiecznie dla rynku” – dodała.

W poniedziałek o godzinie 16:35 euro kosztowało 3,9070 zł, natomiast dolar – 3,2457 zł. Odchylenie od starego parytetu wynosiło 15,8%. Na rynku międzynarodowym euro kosztowało 1,2032 USD.

W poniedziałek o 9:30 za euro płacono 3,9280 zł, natomiast dolar był warty 3,2640 zł, co odpowiadało odchyleniu od starego parytetu na poziomie 15,25% po mocnej stronie. Na rynku międzynarodowym za euro płacono 1,2035.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Złoty odrobił straty po porannych spadkach związanych z wygraną PiS

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl