SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w Best Marketing Promotion Agency

Nowy zarząd Best Marketing Promotion Agency

7 lipca 2004 firma Best Marketing Promotion Agency Sp. Z o.o - broker reklamy kinowej posiadający w swojej ofercie m.in. kina  sieci Silver Screen oraz Helios S.A. - zmieniła Zarząd. Właścicielami firmy są: Mediavision - broker francuski wchodzący w skład Pubicis Groupe oraz osoby prywatne- Levis Minford, Jurek Jednorowski związani od lat z Syrena Entertainment Group i branżą filmową oraz Leszek Popowicz.

Rynek reklamy kinowej był od kilku lat areną morderczej konkurencji pomiędzy Best MP Agency a RMB - polskim oddziałem belgijskiego brokera reklamy kinowej konkurującego z Mediavison na wielu europejskich rynkach. Ta konkurencja przeniosła się również na rynek polski i, po ubiegłorocznym głośnym bankructwie centrali RMB w Brukseli na początku ub.r., trwała do końca 2003, gdy polski oddział RMB w praktyce podzielił losy swojej belgijskiej centrali.
W międzyczasie doszło do spektakularnego zerwania kontraktu z RMB przez największego obecnie operatora sal kinowych w Polsce IT Theatres, zawiadującego kinami pod marką Ciemna City, w wyniku czego na rynku pojawił się trzeci gracz - New Age Media, nie będący de facto brokerem a działem marketingu tego operatora oferującym reklamodawcom czas reklamowy w jego kinach.

Taka sytuacja w reklamie kinowej dawała w rezultacie wiele rozwiązań, które mogłyby prowadzić do oczekiwanej przez środowisko konsolidacji rynku. Rozwiązania te legły również u podłoża różnicy zdań pomiędzy dotychczasowym założycielem oraz prezesem Best MP Agency a większościowym udziałowcem - Mediavison w wyniku czego dotychczasowy prezes - Leszek Popowicz podjął decyzję o wycofaniu swojej kandydatury na następna kadencję w Best MP Agency.

"… chcę się mylić, co do oczekiwanego obrotu spraw na rynku i chcę żeby firma, którą założyłem i prowadziłem przez 13 lat powróciła na pozycję lidera na rynku reklamy kinowej. Być może wymaga to zmiany optyki, której ja przez "zasiedzenie" nie jestem już w stanie zmienić, a w konsekwencji także nowych sposobów działania.
Jestem pewien, że Marek Kurkowski przejmujący stery w Best Marketing na stanowisku Prezesa będzie odpowiednią osobą na tym stanowisku albowiem bez wątpliwości posiada zarówno wiedzę o prowadzeniu firm jak i niezbędne doświadczenie w tej branży (był poprzednio Dyrektorem ds. Sprzedaży w Best Marketing), aby sprostać zadaniom postawionym przed nim zadaniom…" - powiedział Popowicz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w Best Marketing Promotion Agency

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl