SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w strukturze TVP: jeden szef programowy, bez dyrektorów anten

Telewizja Polska szykuje zmiany w zarządzaniu poszczególnymi pionami - programmingiem, rozrywką i publicystyką, których celem jest uproszczenie struktury i oszczędności - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVPArticle

Gruntowną przebudowę struktury Telewizji Polskiej zapowiedziano równo rok temu przy okazji utworzenia Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej (na jej czele stanął Wojciech Hoflik) oraz awansowania Jana Pawlickiego na pełnomocnika zarządu ds. wewnętrznej produkcji filmowej i serialowej. Pawlicki miał powołać odrębną Agencję Kreacji.

Na przełomie 2016 i 2017 roku nadawca publiczny opracował plan zmian w strukturze, zgodnie z którym decyzje dotyczące programu na głównych antenach (w tym planowanie ramówek) miały koncentrować się na dyrektorze programowym i szefie biura koordynacji programowej. Według informacji portalu Wirtualnemedia.pl, pierwotnie plan ten miał być wdrożony już w marcu br.

TVP nie porzuciła pomysłu na przebudowę struktury zarządzania. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, na dyrektora programowego i szefa biura koordynacji programowej szykowany jest Mateusz Matyszkowicz - od lipca dyrektor Jedynki i TVP Kultura (anteną tematyczną kieruje od początku ub.r.). Zajmie się on przetransformowaniem tej jednostki, a docelowo ma być odpowiedzialny za cały program w Telewizji Polskiej.

Celem szykowanych zmian są przede wszystkim oszczędności. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że nadawca publiczny rozważa całkowitą rezygnację ze stanowisk dyrektorów anten - po przejściu obecnego szefa Jedynki do biura koordynacji programowej zarząd nie będzie powoływał nowego dyrektora TVP1.

Natomiast obecny dyrektor TVP2 Marcin Wolski w nowej strukturze zostanie centralnym kierownikiem ds. rozrywki i będzie odpowiedzialny za wszystkie audycje rozrywkowe w Telewizji Polskiej.

W środę informowaliśmy, że były dyrektor TVP1 Krzysztof Karwowski został powołany na stanowisko doradcy zarządu Telewizji Polskiej i jest odpowiedzialny za koncentrację publicystyki na wszystkich antenach. Stanie także na czele powstającej Agencji Publicystyki TVP. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że to właśnie Krzysztof Karwowski stworzył na zlecenie zarządu założenia i cele agencji. Zarząd nie zatwierdził jeszcze powołania tej jednostki.

Kiedy zmiany wejdą w życie? - Ten proces już trwa, ale trudno podać konkretny termin - słyszymy w TVP.

Przypomnijmy, że zarząd Telewizji Polskiej chciał wprowadzić nowe zasady wynagradzania osób na stanowiskach dyrektorskich oraz kierowników produkcji i producentów. Biuro prasowe TVP informuje, że dzięki nowym zasadom wynagradzania dyrektorów i kierowników zmaleją koszty, a wynagrodzenia zostaną uzależnione w większym stopniu od efektów pracy.

Nieoficjalnie oczekiwano, że nowe zasady wynagradzania dyrektorów i producentów sprawią, że w kasie TVP zostanie kilka milionów zł rocznie. Dużo zastrzeżeń wobec projektu zgłosiły związki zawodowe w TVP. Planowana przebudowa struktury ma przynieść kolejne oszczędności dla spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w strukturze TVP: jeden szef programowy, bez dyrektorów anten

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dominator
Dobry pomysł pod względem cięcia kosztów, tylko czy jednoosobowi zarządzający taką ilością programów to ogarną? Oby. Trzymam kciuki za Kurskiego. Pierwszy, który zmienia TVP na lepsze.
odpowiedź
User
lolala
Dobry pomysł pod względem cięcia kosztów, tylko czy jednoosobowi zarządzający taką ilością programów to ogarną? Oby. Trzymam kciuki za Kurskiego. Pierwszy, który zmienia TVP na lepsze.

Ochu jałeś?
odpowiedź
User
Kinia
Takie dno jak Pereira już dawno powinien wylecieć a szukają dla niego posady bo nikt z nim nie chce pracować. Żenua...
odpowiedź