SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Znowu spadki na GPW

Indeks WIG 20 zakończył środową sesję na minusie. Analitycy podkreślają, że możemy zaryzykować stwierdzenie o płytkości naszego rynku, a dzisiejsze wydarzenia stanowiły przedsmak ostatniej godziny piątkowych notowań.

Znowu spadki na GPW

"Pierwszą godzinę handlu WIG20 zakończył na poziomie 1817,8pkt notując stratę rzędu 1,7%. Kolejne godziny w Warszawie upływały na konsolidacji ograniczonej poziomami 1817-1841pkt, z której nastąpiło wybicie dołem o godz.15. Wówczas WIG20 gwałtownym ruchem skierował się na południe opadając na poziom 1797pkt, który jak się później okazało nie był jeszcze minimalnym wskazaniem dzisiejszych notowań" - poinformował analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego Marcin Stebakow.

Zdaniem analityka dobry początek handlu na starym kontynencie możliwy był dzięki silnej zwyżce za Oceanem w końcówce notowań podyktowanej euforią wywołaną obniżeniem przez Fed stóp procentowych, które zmalały o 75-100 pkt bazowych. Jednak radość europejskich inwestorów nie trwała jednak długo, gdyż schłodzeniu uległy kontrakty na amerykańskie indeksy notujące 1,0% stratę, która z początkiem handlu w Europie uległa dalszemu pogłębieniu.

Stebakow dodał, że indeks, po lekkiej korekcie, wyczekiwał na otwarcie handlu na Wall Street, które po gorszych wynikach Morgan Stanley uplasowało się po czerwonej stronie.

Zaistniała sytuacja podyktowana jest wygasającą już w najbliższy piątek serią grudniowych kontraktów terminowych na indeks najbardziej płynnych spółek naszego parkietu i po tym możemy również tłumaczyć zachowanie indeksu podczas końcowego fixingu, podczas którego stracił 27pkt.

Wśród spółek indeksu WIG20 liderem wzrostów był PKN Orlen (wzrost o 1,78%) i PGNIG (wzrost o 1,45%). Po przeciwnej stronie uplasowały się odpowiednio spółki KGHM (spadek o 8,465%) oraz Polnord (spadek o 7,12%).

Około godziny 16:40 indeks WIG20 spadał o3,94% i osiągnął poziom 1 776,99 pkt a WIG spadł o 3,05% do 27 394,24 pkt. Obroty na rynku akcji kształtowały się na poziomie 1,01 mld euro.

  • Więcej informacji:
  • GPW
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Znowu spadki na GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl