SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Znowu spadki na GPW

Indeks WIG 20 zakończył środową sesję na minusie. Analitycypodkreślają, że możemy zaryzykować stwierdzenie o płytkości naszegorynku, a dzisiejsze wydarzenia stanowiły przedsmak ostatniejgodziny piątkowych notowań.

Znowu spadki na GPW

"Pierwszą godzinę handlu WIG20 zakończył na poziomie 1817,8pktnotując stratę rzędu 1,7%. Kolejne godziny w Warszawie upływały nakonsolidacji ograniczonej poziomami 1817-1841pkt, z którejnastąpiło wybicie dołem o godz.15. Wówczas WIG20 gwałtownym ruchemskierował się na południe opadając na poziom 1797pkt, który jak siępóźniej okazało nie był jeszcze minimalnym wskazaniem dzisiejszychnotowań" - poinformował analityk Beskidzkiego Domu MaklerskiegoMarcin Stebakow.

Zdaniem analityka dobry początek handlu na starym kontynenciemożliwy był dzięki silnej zwyżce za Oceanem w końcówce notowańpodyktowanej euforią wywołaną obniżeniem przez Fed stópprocentowych, które zmalały o 75-100 pkt bazowych. Jednak radośćeuropejskich inwestorów nie trwała jednak długo, gdyż schłodzeniuuległy kontrakty na amerykańskie indeksy notujące 1,0% stratę,która z początkiem handlu w Europie uległa dalszemupogłębieniu.

Stebakow dodał, że indeks, po lekkiej korekcie, wyczekiwał naotwarcie handlu na Wall Street, które po gorszych wynikach MorganStanley uplasowało się po czerwonej stronie.

Zaistniała sytuacja podyktowana jest wygasającą już w najbliższypiątek serią grudniowych kontraktów terminowych na indeksnajbardziej płynnych spółek naszego parkietu i po tym możemyrównież tłumaczyć zachowanie indeksu podczas końcowego fixingu,podczas którego stracił 27pkt.

Wśród spółek indeksu WIG20 liderem wzrostów był PKN Orlen(wzrost o 1,78%) i PGNIG (wzrost o 1,45%). Po przeciwnej stronieuplasowały się odpowiednio spółki KGHM (spadek o 8,465%) orazPolnord (spadek o 7,12%).

Około godziny 16:40 indeks WIG20 spadał o3,94% i osiągnął poziom1 776,99 pkt a WIG spadł o 3,05% do 27 394,24 pkt. Obroty na rynkuakcji kształtowały się na poziomie 1,01 mld euro.

  • Więcej informacji:
  • GPW
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Znowu spadki na GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl