SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Związek Firm Public Relations chce od Kompanii Piwowarskiej wyjaśnień ws. przetargu

Zarząd Związku Firm Public Relations wystosował formalny protest dotyczący przetargu na wybór agencji PR przez Kompanię Piwowarską. Organizacja domaga się od firmy wyjaśnień, a w dalszej perspektywie doprowadzić do uzgodnienia nowych standardów przetargowych.

Article

Norbert Ofmański, prezes Związku Firm Public Relations, zapowiadał takie kroki już kilka dni temu w rozmowie z Wirtualnemedia.pl (przeczytaj o tym więcej).

ZFPR podjął decyzję o upublicznieniu treści tego protestu, ponieważ zdaniem zarządu organizacji w ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do nieuprawnionego wykorzystywania własności intelektualnej agencji biorących udział w postępowaniach przetargowych. - Tym bardziej dziwi fakt wykorzystywania podobnych praktyk i powoływanie się na „standardy rynkowe” przez takich liderów rynku jak Kompania Piwowarska - poinformował zarząd ZFPR.

Z informacji Związku wynika, że z przetargu, do którego Kompania Piwowarska zaprosiła 12 agencji, wycofało się siedem.

- Zarząd Związku Firm Public Relations reprezentując interesy agencji członkowskich podjął decyzję o upublicznieniu praktyk zastosowanych przez Kompanię Piwowarską, by na tej kanwie rozpocząć dyskusję branżową, której celem jest uzgodnienie rynkowych reguł fair-play, wyznaczających standard dla przyszłych przetargów na usługi public relations - napisano w oświadczeniu ZFPR.

Związek zwrócił się do Kompanii Piwowarskiej o wyjaśnienie zasad dotyczących organizacji tego przetargu, m.in. „celów przyświecających tworzeniu tak nieprzyjaznych zasad przetargowych”. - Zarząd ZFPR zdaje sobie sprawę, że zasady organizowania przetargów na usługi public relations są sprawą indywidualną firm je organizujących, tym niemniej w interesie zarówno firm usługodawców, jak również profesjonalnych agencji jest ustanowienie sprawiedliwych zasad rynkowej współpracy, które pozwolą na zabezpieczenie z jednej strony interesów firm poszukujących optymalnego partnera, a z drugiej na ochronę unikalnego potencjału intelektualnego agencji przed jego nieuprawnionym wykorzystaniem - czytamy w piśmie organizacji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Związek Firm Public Relations chce od Kompanii Piwowarskiej wyjaśnień ws. przetargu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bronek
nie odpuszczajcie! niech się Pani Aleksandra Zarychta z Kompanii Piwowarskiej tłumaczy z tych "rynkowych standardów".
odpowiedź