SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Związek Firm Public Relations protestuje przeciw przetargowi Kompanii Piwowarskiej

Związek Firm Public Relations przygotowuje formalny protest przeciw przetargowi na obsługę PR zorganizowanemu przez Kompanię Piwowarską. - Według naszej opinii przetarg nie był przeprowadzony według zasad rynkowych i poszanowania reguły fair-play - mówi nam Norbert Ofmański, prezes ZFPR.

Norbert Ofmański, prezes Związku Firm Public Relations Article

Kompania Piwowarska do przetargu na obsługę swoich kilku marek w zakresie PR zaprosiła 12 agencji, wymagając od nich bezpłatnego przygotowania kompletnego planu działań komunikacyjnych dla każdej z tych marek. W konsekwencji prawie połowa zaproszonych firm zrezygnowała ze starania się o to zlecenie.

- Ten przetarg powinien być nauczką dla agencji. To przykład traktowania ich przez klienta z pozycji siły - ocenili menedżerowie z firm public relations w rozmowie z Wirtualnemedia.pl (przeczytaj te komentarze).

Norbert Ofmański, prezes Związku Firm Public Relations, poinformował nas, że organizacja planuje złożyć formalny protest w tej sprawie. - Zależy nam, aby to zrobić w sposób rzetelny uwzględniając i analizując wszelkie informacje, które otrzymujemy o tym przetargu - zaznacza.

- Jednak już teraz stwierdzam, że przetarg według naszej opinii nie był przeprowadzony według zasad rynkowych i poszanowania reguły fair-play. Zwłaszcza w sytuacji kiedy organizatorem przetargu jest jedna z wiodących firm na rynku, stosowanie praktyk wywierania wpływu na uczestników przetargu z pozycji siły nie jest przez nasze środowisko akceptowane - ocenia Ofmański.

Prezes ZFPR zwraca też uwagę, że Kompania Piwowarska zobowiązywała agencje, które przystąpiły do przetargu, do nieinformowania o samym fakcie zorganizowania tej procedury. - Budzi to nasze wątpliwości odnośnie intencji jego organizatora - mówi Norbert Ofmański. - Oczywiście, uznajemy w pełni prawo organizatorów przetargów do utajniania warunków merytorycznych  (czyli wszelkich informacji związanych z interesem firmy), natomiast kwestionujemy zasadność utajniania samego faktu ogłoszenia przetargu, ponieważ w przypadku naruszenia praktyk rynkowych ogranicza to możliwość obrony oferentów na zdrowych, partnerskich zasadach biznesowych - tłumaczy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Związek Firm Public Relations protestuje przeciw przetargowi Kompanii Piwowarskiej

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Ble... ble... ble... ja bym się cieszył, że nie muszę wciskać ludziom kitu, że wyroby piwopodobne produkowane przez KP są piwem. Zawsze wam pozostaje tworzenie reklam pierdzixów, sralixów, żygowixów i innych chemikaliów, których poziom reklam wygląda jakby je organizm jednokomórkowy stworzył.
odpowiedź
User
Andrzej
Szkoda, że same firmy PR organizują bardzo podobne przetargi i konkursy dla firm realizujących oprawę graficzną poszczególnych kampanii. Czyli jednak nie jest tak do końca przyjemnie bycie po tej drugiej stronie, hę?
odpowiedź
User
Remek
Reasumując lepiej dymać niż być dymanym.
odpowiedź