SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Związek zawodowy Wizja pozwie Telewizją Polską za przeniesienie pracowników do LeasingTeam

Działający w Telewizji Polskiej związek zawodowy Wizja zapowiedział, że niezwłocznie złoży w sądzie cywilnym pozew przeciw TVP. Związkowcy chcą unieważnienia decyzji zarządu spółki o przeniesieniu części jej pracowników do LeasingTeam.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVPArticle

W przesłanym Wirtualnemedia.pl komunikacie podano, że „po rozważeniu i merytorycznej analizie wszelkich możliwych działań procesowych, zmierzających do wykazania, że nie doszło do przejęcia części Telewizji Polskiej SA przez Leasing Team sp. z o.o. na podstawie art 23′ Kodeksu pracy (…)  Zarząd Główny Związku podjął decyzję o powierzeniu prowadzenia sprawy przed sądem Kancelarii Prawnej Degórski, Golusińska i Partnerzy”.

- Pozew zostanie niezwłocznie złożony do sądu cywilnego - poinformowała Wizja. Związek chce by sąd ją unieważnił umowę między Telewizją Polską a LeasingTeam.

Związkowcy zapowiadali wystąpienie na drogę sądową już we wrześniu br. Decyzja o pozwaniu nadawcy zapadła bowiem na nadzwyczajnym walnym zjeździe organizacji zakładowych związku zawodowego Wizja, działających w TVP i LeasingTeam (dowiedz się więcej).

Outsourcing, o którym zdecydował obecny zarząd TVP, objął ponad 400 pracowników TVP (dziennikarzy, montażystów, charakteryzatorów, grafików), którzy od lipca br. zostali przeniesieni do firmy LeasingTeam, wybranej przez spółkę w przetargu. Będą w niej mieć zagwarantowaną pracę przez dwa lata, w tym rok na niezmienionych warunkach. Celem całej operacji jest zachęcenie pracowników do przechodzenia na samozatrudnienie, a ma ona dać TVP do 15 mln zł oszczędności w pierwszym roku.

Niedawno procesowi outsourcingu w TVP przyjrzała się Najwyższa Izba Kontroli. Nie dopatrzyła się ona uchybień w przeniesieniu części pracowników telewizji do firmy LeasingTeam, uznając, że outsourcing jest zgodny z przyjętym przez spółkę planem restrukturyzacji (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Związek zawodowy Wizja pozwie Telewizją Polską za przeniesienie pracowników do LeasingTeam

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rel
Niezwłocznie, czyli w pół roku po fakcie. Związkowcy są szybcy jak błyskawica. Czyli tak samo jak w pracy :)
odpowiedź
User
cień
ojojoj czy to znaczy, że już zaraz przestaną mi płacić z TVP za moją pracę?? Nie byłam tam już 7 lat ale widnieje jako etatowiec to się należy!!!
odpowiedź
User
iq
ważny jest wynik. jeśli wygrają to będzie znaczący znak dla krętaczy różnej maści co żyją tylko z wyzysku pracowników. można mieć negatywne uczucia do tvp ale gra jest o znacznie więcej.
odpowiedź