SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z dobrowolnych odejść w Orange Polska będzie mogło skorzystać 2.680 osób. „Możliwość podwyżki wynagrodzeń”

Orange Polska podpisał ze związkami zawodowymi umowę społeczną na lata 2018-19, w ramach której z dobrowolnych odejść będzie mogło skorzystać maksymalnie 2.680 pracowników. Limit odejść pracowników na 2018 r. ustalono na poziomie 1 450. Umowa przewiduje też m.in. możliwość podwyżki wynagrodzeń. Efekt tej umowy zostanie uwzględniony w księgach IV kwartału 2017 r.

Article

- 5 grudnia 2017 r. zarząd Orange Polska zakończył negocjacje z partnerami społecznymi w zakresie zapisów nowej umowy społecznej. Nowa umowa społeczna będzie obowiązywać przez okres 2 najbliższych lat, tj. w latach 2018-2019" - czytamy w komunikacie spółki.

Umowa określa też m.in. pakiet finansowy dla pracownika odchodzącego z Orange Polska w ramach odejść dobrowolnych.

- Przewiduje także możliwość podwyżek wynagrodzeń zasadniczych (2,5 proc. w roku 2018 i w roku 2019), wysokość dodatkowego odszkodowania dla pracowników, którzy osiągną wiek emerytalny, a także określa miejsce i rolę mobilności wewnętrznej przy wsparciu programu alokacyjnego, stwarza pracownikom, z którymi pracodawca zamierza rozwiązać umowę o pracę możliwości skorzystania z udziału w programie wsparcia w poszukiwaniu pracy na rynku (outplacement) - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że w ramach wynegocjowanego porozumienia określono dla Orange Polska limit odejść pracowników w 2018 r. na poziomie 1.450, a także zasady odejść dobrowolnych w 2018 r. i wysokości odpraw i dodatkowych odszkodowań dla pracowników odchodzących z Orange Polska w 2018 r. Porozumienie określa również zasady i kryteriów doboru jakie pracodawca będzie stosował wobec pracowników, którym będzie wypowiadał umowy o pracę z przyczyn niedotyczących pracowników.

Wartość pakietu przypadająca na odchodzącego pracownika będzie zależała od stażu pracy w grupie, zgodnie z Ponadzakładowym Układem Zbiorowym Pracy i będzie powiększona w roku 2018 o 5 tys. zł dla pracowników ze stażem pracy od 10 do 15 lat, o 10 tys. zł ze stażem pracy od 15 do 20 lat oraz o 26 tys. zł ze stażem od 20 lat.

- Zarząd spółki przeprowadzi odpowiednie analizy i efekt finansowy wynikający z wyżej opisanej umowy zostanie uwzględniony w księgach czwartego kwartału 2017 r. - napisano.

Z raportu finansowego Orange Polska wynika, że od początku ub.r. do końca III kwartału br. z pracy u operatora odeszło 1681 osób, a w okresie obejmującym tylko br. - 663 pracowników. Na koniec września br. liczba zatrudnionych w Orange wynosiła 15,165 tys.

W trzech kwartałach br. Orange Polska zanotował 8,47 mld zł przychodów (po spadku o 1 proc. w skali roku) i 138 mln zł zysku netto (wobec 152 mln zł rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z dobrowolnych odejść w Orange Polska będzie mogło skorzystać 2.680 osób. „Możliwość podwyżki wynagrodzeń”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasawica
O, to Żaby tak cienko przędą, że wyrzucają na twarz 2 680 pracowników?
Zdaje się, że będzie kolejna firma do repolonizacji...
odpowiedź