SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zygmunt Solorz-Żak odchodzi z rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu, dołączają Tomasz Szeląg i Marek Kapuściński

Zygmunt Solorz-Żak złożył rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej Cyfrowego Polsatu. Obecnie skupi się na tworzeniu strategii oraz nadzorze nad ich wdrażaniu we wszystkich firmach z jego grupy kapitałowej. Do rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu dołączają natomiast Tomasz Szeląg i Marek Kapuściński.

Zygmunt SolorzArticle

Solorz-Żak był przewodniczącym rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu od kwietnia 2009 roku. Pozostałymi członkami rady są Hieronim Ruta, Robert Gwiazdowski i Leszek Reksa (też od kwietnia 2009 roku) oraz Józef Birka i Aleksander Myszka (od kwietnia ub.r.).

Jednocześnie do rady nadzorczej spółki powołani zostali Tomasz Szeląg i Marek Kapuściński. Szeląg jest związany od lat z grupą kapitałową Solorza-Żaka, w połowie 2010 roku został członkiem zarządu Cyfrowego Polsatu odpowiadającym za finanse, a wiosną br. objął funkcje nadzorcze (członka rady nadzorczej, członka zarządu lub prokurenta) w innych firmach grupy.

Marek Kapuściński przez 25 lat był związany z Procter & Gamble, odszedł z firmy w połowie br. W ostatnich latach był w niej dyrektorem generalnym i wiceprezydentem na Europę Środkową, a w 2007 roku jako pierwszy Polak został prezesem P&G w naszym kraju.

Prezesem Cyfrowego Polsatu jest Tobias Solorz, członkiem zarządu ds. technicznych - Dariusz Działkowski, członkiem zarządu ds. finansowych - Tomasz Szeląg, a pozostali członkowie zarządu to Tomasz Gillner-Gorywoda, Aneta Jaskólska, Agnieszka Odorowicz i Maciej Stec. Zarząd w takim składzie na trzyletnią kadencję został powołany w czerwcu br.

W minionym półroczu Grupa Cyfrowy Polsat zanotowała 4,81 mld zł wpływów ze sprzedaży i 409,4 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zygmunt Solorz-Żak odchodzi z rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu, dołączają Tomasz Szeląg i Marek Kapuściński

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mariia
Jak Solorz z Libickim zarządzali cp to było dobrze. Pod obecnym kierownictwem większość stałej załogi odeszła lub ma zamiar to zrobić. Przy obecnej sytuacji na rynku pracy takie postępowanie szybko się zemści. Nikt szanujący się nie przyjdzie pracować na obecnych warunkach. Pozdrawiam
odpowiedź
User
ja
a obecnie warunki to sa jakie ?
odpowiedź
User
Janek
Na pewno nie można powiedzieć, że zostawia za sobą spaloną ziemię - Przeciwnie nawet, zostawia dobrze działającą spółkę, która ma dobrą ofertę dla praktycznie każdego potencjalnego widza. I nie tylko widza. To przecież, że CP ma mnóstwo innych usług poza tv, to zasługa głównie tego człowieka!
odpowiedź