SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zysk brutto BPH przekroczył 2 mld zł, bank uzupełnia zarząd

Zysk brutto Banku BPH przekroczył 2 mld zł po 11 miesiącach tego roku. Obecnie, po podziale bank pracuje nad uzupełnieniem składu zarządu o cztery nowe osoby, poinformował prezes, Józef Wancer.

"Po 11 miesiącach przekroczyliśmy 2 mld zł zysku brutto. To oczywiście wynik całego banku BPH" - powiedział dziennikarzom Wancer.

Prezes powiedział, że jego zdaniem bank powinien wypłacić dywidendę z tegorocznego zysku, ale podkreślił, że nie zapadły jeszcze konkretne decyzje w tej sprawie.

"Uważam, że powinniśmy wypłacić dywidendę za 2007 rok tak jak to jest zapisane, czyli ok. 80%. Jestem za tym, aby płacić akcjonariuszom, kiedy się zarabia"- powiedział prezes.

Dodał, że nie było jeszcze żadnych rozmów z UniCredit i GE w sprawie polityki wypłaty dywidendy przez BPH po przejęciu przez GE Money.

Wancer poinformował, że trwają obecnie prace nad uzupełnieniem składu zarządu. Bank potrzebuje szefów pionów detalicznego i korporacyjnego oraz osób, które pokierowałyby pionem zasobów ludzkich oraz IT. W związku z połączeniem BPH285 z Pekao do nowego banku odeszli Katarzyna Niezgoda, Przemysław Gdański oraz Grzegorz Piwowar.

"Zaczęliśmy już ten proces. Szukamy osób, które pokierowałyby pionem detalu i pionem korporacyjnym zarówno wewnątrz obu banków, jak i na rynku. Zarząd będziemy kompletować w ciągu kilku tygodni. W styczniu powinien być już członek zarządu ds. detalu"- powiedział prezes.

Prezes podał, że po trzech kwartałach tego roku wydzielony BPH200 zajmuje na rynku 12. pozycję pod względem kapitałów własnych, 16. pozycję pod względem wartości depozytów oraz 17. miejsce jeśli wziąć pod uwagę wartość kredytów i aktywów.

"To jest konfiguracja, która w dalszym ciągu jest zdrowa i zyskowna" - podkreślił prezes.

Na koniec grudnia 2006 r. wartość aktywów BPH200 wynosiła 8,5 mld zł, depozyty sięgały 4,7 mld zł, a kredyty 5,5 mld zł. Wartość kapitałów własnych to 1,4 mld zł.

W wywiadzie dla środowej "Rzeczpospolitej" prezes GE Money na Europę Środkowo-Wschodnią, Dmitri Stockton powiedział, że celem banku jest znalezienie się w pierwszej piątce pod względem udziałów w polskim rynku.

Dodał, że jednym z najbardziej rozwijanych segmentów działalności będzie bankowość konsumencka. BPH odbuduje także bankowość korporacyjną, leasingową i będzie rozwijać zarządzanie aktywami i TFI.

Wancer powtórzył, że bank zamierza zwiększyć sieć placówek o 200 w ciągu 3 lat do ok. 530. "Będziemy też chcieli odbudować sieć mobilnych doradców i placówki partnerskie" - dodał.

GE Money, który chce sfinalizować transakcję przejęcia prawie 66% akcji podzielonego BPH w I kw. 2008 roku, zamierza zainwestować ok. 50 mln USD w przyszłym roku w Polsce. Stockton nie ujawnił jednak, ile z tej kwoty przypadnie na BPH, a ile na GE Money Bank Polska, kontrolowany przez amerykański GE.

Stockton powiedział, że GE liczy na to, że bank powstały w wyniku połączenia BPH i GE Money rozpocznie działalność w pierwszej połowie 2009 r.

  • Więcej informacji:
  • BPH
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zysk brutto BPH przekroczył 2 mld zł, bank uzupełnia zarząd

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl