Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2021-07-15

A A A POLEĆ DRUKUJ

10. urodziny Nextbike – 100 elektrycznych rowerów dla Wrocławia

Nextbike Polska, lider w dostarczaniu i prowadzeniu samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich obsługujący 80 procent polskiego rynku, obchodzi 10. urodziny. Z tej okazji firma przekazała mieszkańcom Wrocławia i turystom 100 elektrycznych rowerów. Wrocławski Rower Miejski Nextbike był jednym z pierwszych w Polsce systemów miejskiej wypożyczalni rowerów. Jego dynamiczny rozwój stał się wzorem i motywacją dla innych miast, które chciały zapewnić swoim mieszkańcom możliwość swobodnego korzystania z ogólnie dostępnych rowerów. 

 

Przekazanie urodzinowych rowerów elektrycznych odbyło się 14 lipca na wrocławskim Placu Wolności w obecności przedstawicieli urzędu miasta, rowerowych pasjonatów i ekspertów.

 

10 lat rowerowej rewolucji w miastach

Nextbike pomaga zmieniać rowerowy ekosystem miast i komunikacyjne nawyki Polaków. Wrocławianie szybko zaprzyjaźnili się z Wrocławskim Rowerem Miejskim i zaczęli traktować go jako nieodłączny element komunikacji miejskiej. Pokochali swobodę i niezależność jaką dają rowery. Jak ważny dla wrocławian stał się rower miejski mówią liczby. Na początkowym etapie wrocławianie mieli do dyspozycji 140 rowerów, a dzisiaj mogą korzystać z blisko 2,3 tysiąca pojazdów. Początkowo, rowery znajdowały się przy 17 stacjach, a dzisiaj ich liczba zwiększyła się do ponad 220. W jeszcze większej skali wzrosła liczba zarejestrowanych użytkowników we Wrocławiu, których mamy już 300 858.

 

10 lat rozwoju Nextbike w Polsce

10 lat to czas nie tylko ważny dla rowerowej Polski, ale także dla Nextbike jako firmy, która dynamicznie rozwinęła swoją działalność i zabezpiecza 80 procent rynku wypożyczalni rowerów miejskich w Polsce. Systemy rowerowe Nextbike są dostępne dla 10 mln Polaków w 55 miastach Polski. Nie tylko w tych największych – stolicach województw, ale także w mniejszych miejscowościach, takich jak Żyrardów, Olesno czy Pszczyna. W ciągu 10 lat Nextbike zdobył zaufanie 2,5 mln użytkowników, którzy wypożyczyli lokalne rowery 65 mln razy. Tworzenie miejskich systemów rowerowych przez Nextbike było jednym z pierwszych w Polsce zjawisk systemu ekonomii dzielenia (sharing economy) w którym można korzystać z rzeczy nie posiadając jej na własność a który jest symbolem oszczędności i dbałości o środowisko. 

 

„Wrocław będzie zawsze bliski naszemu sercu, bo to właśnie tu zaczęła się nasza przygoda z bike sharingiem w Polsce. Wrocławianie szybko pokochali rowerową wolność i zaczęli traktować rowery miejskie nie tylko jako niezbędny element komunikacji miejskiej, ale jako wielogodzinnego towarzysza dnia. Rowery używane są nie tylko na krótkich odcinkach przejazdowych, ale coraz częściej wypożyczane są na całodniowe wycieczki po mieście. Jesteśmy dumni ze mogliśmy przez 10 lat być świadkami jak zmienia się życie w mieście i przyczyniać się aktywnie do rozwoju ruchu rowerowego nie tylko we Wrocławiu, ale też w wielu innych miastach Polski. Jesteśmy wdzięczni wrocławianom, że są z nami do początku i dlatego to we Wrocławiu przygotowaliśmy urodzinowe spotkanie i prezent – 100 rowerów elektrycznych, które pozwolą podróżować szybciej i na dłuższych odcinkach” – powiedział Tomasz Wojtkiewicz, CEO Nextbike Polska.

Słowa kluczowe:rowery, Wrocław, urodziny,

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ