Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2016-04-29

A A A POLEĆ DRUKUJ

ANWIL na Liście 500

W tegorocznej edycji zestawienia przygotowanego przez dziennik Rzeczpospolita włocławska spółka Grupy ORLEN uplasowała się na 94 miejscu, awansując o jedną pozycję w porównaniu do poprzedniej edycji wydawnictwa.

Lista 500 to jeden z najważniejszych rankingów w Polsce, w którym o klasyfikacji przedsiębiorstw decydują osiągane przez nie przychody. Zestawienie przygotowywane już od 18 lat przez dziennik Rzeczpospolita uznawane jest za barometr kondycji krajowej gospodarki. ANWIL jest jedną z pięciu spółek Grupy ORLEN (poza zwycięzcą rankingu PKN ORLEN) uwzględnionych w tegorocznej edycji Listy 500.

ANWIL poprawił swoją pozycję, przesuwając się z miejsca 95 na 94. Dodatkowo znalazł się w TOP 5 firm, które w najbardziej poprawiły swój wynik finansowy netto, a także na 13 pozycji rankingu firm niefinansowych, które zapłaciły najwięcej podatku w 2015 r.

To kolejne potwierdzenie, że ubiegłoroczny rok była dla włocławskiej spółki udany. ANWIL wyprodukował bowiem w ciągu zaledwie 36 miesięcy kolejną, tym razem sześciomilionową tonę PCW oraz osiągnął dostępność instalacji produkcyjnych tworzyw sztucznych na poziomie przekraczającym 97 proc. Spółka zrealizowała także największą w swojej historii liczbę dostaw - ponad 16 000, osiągając wskaźnik OTIF, określający procentowy poziom perfekcji dostawy (uwzględniający takie czynniki, jak: terminowość oraz zgodność z zamówieniem) na poziomie 98,1 proc.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ