Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2011-08-25

A A A POLEĆ DRUKUJ

Bezpłatne konsultacje dla cukrzyków w Aptece Mediq

Apteka Mediq w Zielonej Górze kolejny raz zaprasza osoby chore na cukrzycę na bezpłatne konsultacje, które odbędą się we wtorek, 30 sierpnia w Aptece Mediq przy ul. Stary Rynek 20.

Spotkania dla diabetyków prowadzi doświadczona pielęgniarka z Poradni Diabetologicznej. Raz w miesiącu pacjenci mogą dowiedzieć się m.in. jak prawidłowo obsługiwać glukometry i co oznacza zbilansowana dieta w cukrzycy. Konsultacje, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, prowadzone są w kameralnych grupach liczących od 5 do 7 osób. Porady w każdej grupie trwają ok. 30 minut. Pierwsze spotkanie zaplanowano na godzinę 16:00, ostatnie zakończy się około 18:00. Wszyscy uczestnicy otrzymają bezpłatne egzemplarze magazynu „Diabetyk”, dzienniczki do pomiaru cukru oraz inne materiały informacyjne. Z racji na ograniczoną liczbę miejsc, osoby zainteresowane udziałem w konsultacjach mogą zgłosić swój udział telefonicznie pod numerem (68) 329 93 53 lub bezpośrednio w Aptece. Kolejne spotkanie z tego cyklu odbędzie się za miesiąc.

Apteka Mediq zlokalizowana na Starym Rynku to jedna z dwóch zielonogórskich placówek działających w ramach prowadzonego od 2010 roku przez Mediq Polska Programu Diabetologicznego. „Apteki Mediq Przyjazne Cukrzykom” to placówki wyspecjalizowane pod kątem osób chorych na cukrzycę. Pacjenci znajdą w nich dedykowane leki i suplementy diety, a także mogą liczyć na fachową poradę przeszkolonych farmaceutów.

Ponadto w specjalnie oznakowanych Aptekach Mediq Przyjaznych Cukrzykom pacjenci otrzymują zestawy materiałów edukacyjno - informacyjnych, w skład których wchodzi poradnik na temat choroby, sposobów jej diagnozowania i leczenia oraz codziennego funkcjonowania z cukrzycą. Diabetycy znajdą w nich dane na temat glukometrów oraz przelicznika stężenia cukru we krwi pełnej. Dodatkowo pod okiem farmaceuty pacjenci mogą zapoznać się z informacjami na temat zespołu stopy cukrzycowej.

W Aptekach Mediq Przyjaznych Cukrzykom, obok pełnego asortymentu produktów farmaceutycznych, chorzy znajdą także specjalnie dobrane słodycze na bazie fruktozy, czyli naturalnego cukru występującego w owocach. Wchłania się on bez udziału insuliny, dlatego też jego spożywanie nie powoduje nagłego wzrostu poziomu glukozy we krwi, co jest szczególnie istotne w codziennej diecie chorych. Wykwalifikowany personel, nie tylko doradzi pacjentom w doborze suplementów diety, lecz także specjalistycznych środków pielęgnacyjnych.
Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ