Gorący temat

7,52 mln widzów meczu Polska-Słowacja w TVP1, TVP Sport i TVP 4K (dane minuta po minucie)

WIĘCEJ

Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2012-08-07

A A A POLEĆ DRUKUJ

Doradcy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej uczą „Nowoczesnego Patriotyzmu” na...

Fundacja Rozwoju Wolontariatu i Kancelaria Prezydenta RP mają przyjemność poinformować o kolejnych z cyklu warsztatach dla dzieci z udziałem Doradców Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w ramach programu „Nowoczesny Patriotyzm”. W spotkaniach organizowanych 10 sierpnia na Lubelszczyźnie wezmą udział prof. Tomasz Nałęcz oraz Henryk Wujec – Doradcy Prezydenta RP i...

Warsztaty z udziałem prof. Tomasza Nałęcza odbędą się w Szkole Podstawowej w Sobieszczanach, w powiecie lubelskim, natomiast Henryk Wujec odwiedzi Zespół Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzu, w powiecie kraśnickim. Podczas zajęć z uczniami Honorowi Wolontariusze wystąpią w roli ekspertów, którzy odpowiedzą na pytania o postawy i uczucia związane z współczesnym postrzeganiem patriotyzmu.

 „Chcemy, aby spotkania dzieci z Honorowymi Wolontariuszami miały charakter interaktywnych warsztatów, w trakcie których młodzież  prezentuje swoje prace i lokalne zwyczaje, organizuje quizy i angażuje gości w tematyczne  zabawy. Zdarza się, że w domu rodzinnym nie rozmawia się na temat patriotyzmu, ponieważ osoby dorosłe również mają problem z jego okazywaniem. Dlatego spotkanie z ludźmi, którzy reprezentują nasz kraj pokazuje dzieciom, że każdy na co dzień może służyć Ojczyźnie swoją wiedzą i umiejętnościami. Tylko w taki sposób można przekonać młodzież, że patriotyzmu nie należy się wstydzić.” – powiedział Zdzisław Hofman, Prezes Fundacji Rozwoju Wolontariatu.

Cykl warsztatów z Honorowymi Wolontariuszami zainicjowały spotkania z Doradcą Prezydenta RP Panem Janem Lityńskim w Łaźcu (woj. śląskie) oraz z Panem Ministrem Maciejem Klimczakiem (woj. warmińsko-mazurskie), które odbyły się 27 lipca. Program „Nowoczesny Patriotyzm” będzie realizowany do 11 listopada 2012 roku, w 12 szkołach podstawowych, mieszczących się w miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców. W trakcie projektu studenci-wolontariusze Fundacji Rozwoju Wolontariatu  zrealizują 12 autorskich mini projektów edukacyjnych, których treści mają za zadanie budować wspólne poczucie zaangażowania emocjonalnego uczestników, poczynając od tego co najbliższe sercu, rodzinne, lokalne, a następnie ukazując to co szersze, polskie i uniwersalne.

*************

Fundacja Rozwoju Wolontariatu

Fundacja powstała w 2010 roku. Głównym celem Fundacji Rozwoju Wolontariatu jest tworzenie warunków dla systematycznego, trwałego, opartego o wiedzę rozwoju wolontariatu w Polsce. Fundacja ma na celu także promowanie idei wolontariatu a przez to zaangażowanej, odpowiedzialnej i aktywnej postawy wśród Polaków. W rozumieniu Fundacji wolontariat jest skuteczną metodą  budowania kapitału społecznego, dlatego szczególną wagę przywiązuje do zwiększania świadomości i edukacji nt. wolontariatu, w tym do zwrócenia uwagi różnych środowisk – studentów, uczniów, pracodawców, społeczności i władz lokalnych - na korzyści płynące z doświadczeń wolontariackich. Swoje cele Fundacja realizuje poprzez program „PROJEKTOR – wolontariat studencki”, którego autorem i fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Program Fundacji uzyskał także wsparcie Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a honorowy patronat nad inicjatywą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Projekt "NOWOCZESNY PATRIOTYM" realizowany jest w ramach programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Od lipca do września 2012 roku Honorowi Wolontariusze: Ministrowie Kancelarii Prezydenta RP, Doradcy Prezydenta RP, a także osoby wybitne i postrzegane jako autorytety i liderzy w swojej dziedzinie, będą dyskutować z młodzieżą o nowoczesnych formach patriotyzmu. Honorowi Wolontariusze podzielą się wiedzą i doświadczeniem, wynikającym z działalności publicznej. Opowiedzą, w jaki sposób można właściwie okazywać uczucia patriotyczne.

Informacji na temat warsztatów udziela: Aleksandra Owczarczyk Koordynator projektu „Nowoczesny Patriotyzm” tel. 502 579 879

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ