Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2023-01-30

A A A POLEĆ DRUKUJ

Dziś premiera Backfirewall_, wydawcą tytułu jest All in! Games

 

Już dziś debiutuje Backfirewall_, wydawcą tytułu jest All in! Games, a za produkcję odpowiada szwajcarski zespół deweloperski Naraven Games. Gra opowiadająca historię o samoświadomym systemie operacyjnym trafi na platformy PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Produkcja pozwala wcielić się w asystenta aktualizacji, od którego zależy los systemu.

– Oddajemy graczom jeden z najoryginalniejszych tytułów z naszego portfolio. Backfirewall_ to gra skierowana dla fanów wciągających historii, którzy gustują w zagadkach . Odpowiada  za niego zespół deweloperski, który kierowany jest przez trzy utalentowane kobiety. To z czym spotkają się gracze to zabawna narracja, zagadki i przyjemna rozgrywka – mówi Marcin Kawa, prezes All in! Games. – Tytuł jest szczególnie atrakcyjny, gdy mówi się codziennie o technologii, wyzwaniach związanych z algorytmami i systemami operacyjnymi. Ta opowieść jest po części historią o nas, ludziach żyjących na co dzień ze swoimi smartfonami.  dodaje Marcin Kawa.

Tytuł po zapowiedzi na PC Gaming Show zdobył duże prasy i krytyków, a demo na festiwalach Steam zyskało zaangażowaną społeczność graczy. Backfirewall_ zabiera nas w przygodę z samoświadomym systemem operacyjnym OS9. W obliczu konieczności zastąpienia go przez znacznie lepiej zoptymalizowany OS10, cel OS9 jest prosty: powstrzymać telefon przed aktualizacją i pozostać przy życiu. Gracz wcieli się w Asystenta Aktualizacji, otrzyma od złowrogiego Protokołu Aktualizacji zadanie zaktualizowania systemu operacyjnego telefonu. Jednak stary, zabugowany OS9, desperacko pragnący uniknąć usunięcia, ma wobec gracza inne plany.

– Backfirewall_ to dla mnie tytuł szczególny  dodaje Norbert Litwiński, Brand Manager. - W pewnym stopniu stanowi nostalgiczną podróż w czasie do dawnych gier przygodowych stawiających głównie na dopracowana narrację, z drugiej strony, ze względu na środowisko gry osadzonej we wnętrzu smartfona, jest to pozycja bardzo współczesna. Ta tragikomiczna historia, pozwala zagłębić się w unikalny tętniący życiem mikrokosmos, prowokuje do przemyśleń na temat postępu technologicznego, jego starzenia się a także tego, czy jesteśmy w stanie wyjść poza z góry zaprogramowane przeznaczenie. Na graczy czeka również spora dawka dobrego, inteligentnego humoru. 

Słowa kluczowe:All in games

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ