Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2013-08-23

A A A POLEĆ DRUKUJ

Jak zbudować Dom energooszczędny?

Według danych statystycznych, najbardziej kosztowną pozycją w rocznym budżecie przeciętnego gospodarstwa domowego jest ogrzewanie pomieszczeń, które pochłania prawie 50% wszystkich wydatków na energię i stanowi od 15 do 20% ich dochodu. To jeden z najwyższych wskaźników w Europie! Wydatki te można łatwo ograniczyć budując domy energooszczędne, o zapotrzebowaniu na energię użytkową ponad połowę niższym niż w tradycyjnym budynku.

Czy wiesz, że budując dom energooszczędny:
- ograniczysz wydatki na ogrzewania o ponad 50%?
- możesz liczyć na rządową dopłatę?

Znakomicie prezentuje te kwestie książka „Jak zbudować dom energooszczędny i skorzystać z dopłaty", która jest poświęcona zasadom, jakimi należy się kierować, aby zbudować dom energooszczędny. W czytelny sposób wyjaśnia takie pojęcia jak: standard energetyczny budynku, energia pierwotna i końcowa, współczynnik przenikania i przewodzenia ciepła. Zawarte są tu też obecne oraz przyszłe wymagania dotyczące parametrów technicznych budynków w zakresie izolacyjności cieplnej oraz zapotrzebowania na energię. To ważne, ponieważ od stycznia 2014 roku w polskim budownictwie szykuje się w tym zakresie niemal rewolucja. Nowe Warunki Techniczne, jakim mają odpowiadać budynki i ich usytuowanie, znacząco zaostrzają obecne wymagania, docelowo zmierzając do tego, aby od początku 2021 roku wszystkie nowe budynki wykazywały niemal zerowe zużycie energii.

Książka oparta jest na czytelnym podziale na najważniejsze elementy konstrukcji budynku. W każdym rozdziale przedstawione zostały czynniki wpływające na izolacyjność termiczną przegród zewnętrznych oraz możliwości uzyskania jak najlepszych ich parametrów. Wiele z poruszanych zagadnień dopasowanych jest merytorycznie do wymogów programu dopłat do budynków energooszczędnych, prowadzonych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wsparcia merytorycznego udzieliły firmy: FAKRO, mfp, Onninen, Rockwool, ZCB Owczary.

Książka dostępna jest w księgarniach technicznych, internetowych oraz w hipermarketach budowlanych. Można ją także zamówić pod adresem: www.domzeroenergetyczny.waw.pl/nasze-ksiazki
Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ