Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2021-10-20

A A A POLEĆ DRUKUJ

Kultowe motocykle PRL i wspomnienia sprzed lat

Pora odświeżyć dawne wspomnienia! Od 23 października do 13 listopada w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan miłośnicy polskich jednośladów będą mogli podziwiać wyjątkowe egzemplarze kultowych motocykli marki Junak i zapoznać się z ich historią. Wstęp wolny.

Stare motocykle budzą emocje nie tylko wśród koneserów motoryzacji, a każdy kto przejechał choć kilka kilometrów na takim pojeździe, wie o czym mowa. Dzięki wystawie, która odbędzie się od 23 października do 13 listopada w Porcie Rumia, miłośnicy zabytkowej motoryzacji będą mogli przenieść się na chwilę w lata 50. i 60. XX wieku, gdy kultowe polskie motocykle marki Junak poruszały się po polskich drogach. 

Wśród eksponatów pojawią się prawdziwe legendy i obiekty marzeń wielu motocyklistów. Na wystawie będzie można obejrzeć kilka kultowych modeli znanych miłośnikom motoryzacji z czasów PRL. Będą wśród nich produkowane w Szczecińskiej Fabryce Motocykli modele Junak M10 z 1961 roku z wózkiem bocznym W03A, Junak M10 z doczepionym wózkiem bocznym „Sum”, rajdowa wersja motocykla Junak M07R oraz Junak M07 z 1959r z doczepionym unikatowym wózkiem bocznym w wersji „Sum LUX” z 1958 roku o numerze ramy 011, pochodzącego z pierwszego tygodnia produkcji. 

Sentymentalną podróż w przeszłość ułatwią dodatkowe eksponaty, wśród których znajdą się oryginalne instrukcje obsługi motocykli Junak, a także artykuły prasowe z lat 50. i 60. XX wieku, opisujące nowinki techniczne zastosowane w prezentowanych na wystawie pojazdach. Dzięki temu odwiedzający będą mogli przywołać wspomnienia z poprzednich dekad lub wzbogacić znajomość historii motoryzacji. 

Wystawa motocykli będzie dostępna od 23 października do 13 listopada w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Wystawa będzie dostępna w godzinach pracy galerii od godz. 9:00 do 21:00. Wstęp wolny. 

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ