Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2020-10-23

A A A POLEĆ DRUKUJ

M8V Plus - nowa seria dysków SSD w ofercie marki Plextor

 

Plextor, wiodący producent napędów optycznych i urządzeń pamięci masowej, wprowadza na rynek nową linię dysków SATA SSD – M8V Plus. Zastosowano w nich 96-warstwową pamięć flash 3D NAND, gwarantującą jeszcze lepszą wydajność.

Nośniki M8V Plus dostępne będą w dwóch wersjach – M.2 2280 (M8VG Plus) oraz w wersji 2,5” (M8VC Plus). Do dyspozycji użytkownika oddane zostaną cztery warianty pojemności – 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB. W porównaniu z poprzednią generacją (M8V), tym razem producent zaimplementował 96-warstwowe kości pamięci flash 3D NAND KIOXIA. Ponownie natomiast wykorzystany został kontroler SMI SM2258.

Zastosowanie takich komponentów zapewni sekwencyjny odczyt/zapis do 560/520 MB/s oraz losowy odczyt/zapis do 90 000/88 000 IOPS. Nośniki z nowej linii zostaną wyposażone także w technologię RAID Engine oraz Data Shaping, które zagwarantują spójność danych oraz dłuższą żywotność dysku SSD.

Dyski z serii M8V Plus, dzięki swojej wydajności i trwałości, sprawdzą się w zastosowaniach konsumenckich. Zostały one zaprojektowane w technologii LDPC (Low Density Parity Check), która przekłada się na bezpieczeństwo i integralność transmisji danych, dzięki mechanizmowi korekcji błędów.

Plextor, podobnie jak w przypadku poprzednich generacji nośników SSD, dołącza także ekskluzywne oprogramowanie, które dopełnia komfort użytkowania dysku. Mowa tu o takich rozwiązaniach jak:

·       PlexCompressor – oszczędza przestrzeń dyskową, automatycznie kompresując pliki, które nie były otwierane przez co najmniej 30 dni.

·       PlexVault – chroni Twoje dane nawet na współdzielonym komputerze.

·       PlexTurbo – inteligentna technologia buforowania danych (Smart Cache), wykorzystująca pamięć RAM komputera do przyspieszania dysków SSD marki Plextor. Dodatkowo oprogramowanie Plexturbo wydłuża żywotność SSD oraz znacznie skraca czas dostępu do danych.

·       Plextool – zapewnia łatwy w użyciu interfejs do monitorowania stanu dysku SSD, w tym temperatury, aktualizacji oprogramowania układowego, integralności danych i bezpieczeństwa.

Ceny i dostępność w Polsce

Dyski SSD z serii M8V Plus będą dostępne w Polsce w listopadzie. Informacje o cenach zostaną podane wkrótce.

O marce Plextor

Plextor to wiodący producent wielokrotnie nagradzanych napędów optycznych i urządzeń pamięci masowej. Właścicielem marki jest japońska firma Shinano Kenshi. Od wprowadzenia na rynek pierwszego napędu CD-ROM, w roku 1989, Plextor wytrwale dąży do utrzymania wysokiej jakości i maksymalnej wydajności oferowanych produktów.

Słowa kluczowe:Plextor

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ