Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2019-06-11

A A A POLEĆ DRUKUJ

Madkom i Edge One Solutions zainwestują w Akcelerator Inteligentnych Miast

Madkom SA, spółka IT notowana na NewConnect, oraz Edge One Solutions, firma z Grupy Euvic, obejmą udziały i dokapitalizują Akcelerator Inteligentnych Miast Sp. z o.o. (AIM). AIM zajmuje się tworzeniem centrum akceleracyjnego, którego celem jest podnoszenie kwalifikacji programistów przy równoczesnym dążeniu do rozwiązywania problemów społecznych oraz gospodarczych przez wykorzystanie zaawansowanych kompetencji cyfrowych.

Projekt jest realizowany zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie unijne z dnia 19 stycznia 2018 roku oraz umową o powierzenie grantu w ramach Działania 3.3 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), zawartą w dniu 31 sierpnia 2018 roku przez AIM z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). 

Madkom i Edge One Solutions dokapitalizują AIM kwotą 300 tys. zł w zamian za 78,98 proc. udziałów w spółce. Dodatkowo obie spółki udzielą AIM do 2.5 miliona złotych pożyczki, aby zapewnić wkład własny konieczny do realizacji umowy z NCBR.

Madkom SA upatruje w tej inwestycji możliwość wykorzystania swojego unikatowego know-how z sektora publicznego w celu akceleracji projektów, które będą powstawać w AIM. Z kolei Edge One Solutions skutecznie realizuje już bliźniaczy projekt - pod nazwą EduLAB Sp. z o.o. - w ramach tego samego działania POPC. Dzięki temu, spółka wnosi do projektu praktyczne doświadczenia oraz know-how inwestycyjne. 

Połączenie kompetencji Madkom i Edge One Solutions pozwoli uzyskać synergię zapewniającą sprawne wytworzenie w ramach akceleratora AIM nie mniej niż 6 rozwiązań smart city zaawansowanych do stopnia MVP (Minimum Viable Product). 

Aby transakcja doszła do skutku, Madkom SA i Edge One Solutions Sp. z o.o. muszą uzyskać zgody nadzorcy sądowego InArgo SA (obecny właściciel AIM, który znajduje się w upadłości), jej rady nadzorczej oraz NCBR, który jest grantodawcą i zastrzegł sobie taki warunek w umowie z AIM. 

Na realizację przedsięwzięcia opisanego umową AIM-NCBR pozostało znacznie mniej czasu, niż pierwotnie zakładano, więc inwestorzy – wciąż widząc możliwość jego realizacji w pierwotnie zakładanym terminie - liczą na bardzo sprawne uzyskanie wyżej wspomnianych  zgód, podał Madkom w swoim komunikacie.

Dodatkowe informacje 

Madkom to polska firma informatyczna z siedzibą w Gdyni działająca na rynku e-administracji. Spółka jest dostawcą i integratorem autorskiego oprogramowania do elektronicznego zarządzania dokumentacją oraz systemów dziedzinowych wspomagających pracę urzędów administracji samorządowej. Z kolei Edge One Solutions prowadzi działalność w zakresie outsourcingu IT, a także jest założycielem inkubatora dla startupów – EduLab. Spółka od 2018 roku należy do Grupy Euvic.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ