Gorący temat

Czabański do Holeckiej: pani się nie boi ataków na media publiczne, stajemy za wami murem

WIĘCEJ

Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2019-08-23

A A A POLEĆ DRUKUJ

Maria Pawłowska przeciw nienawiści

Lato to czas, w którym każdy szczególnie mocno pragnie poczuć się wolnym i na chwilę zapomnieć o bezwzględnej rzeczywistości. Wolność, niezależność i akceptacja – walka o te właśnie wartości jest niezwykle istotna  dla reżysera Youssefa Ouarraka. Jego filmowy obraz „One Summer Afternoon / Letnie popołudnie” zagości na dużych ekranach już 30 sierpnia br. Produkcja więcej niż niezwykła. Nie tylko z powodu tematu przewodniego, jakim jest miłość dwóch młodych kobiet. Także poprzez użytą technikę nagrywania – jedno ujęcie – jeszcze nigdy nie stosowaną w rodzimym kinie na tak dużą skalę. To wszystko sprawia, że opowiadana historia na długo zostaje w sercach i pamięci widzów.

 

„Historia dwóch dziewczyn w świecie, któremu piękna brakuje” – tak o produkcji mówi Maria Pawłowska, która zyskała popularność dzięki rolom w m.in. „M jak Miłość”, „Lekarze na start” i „Sztuce kochania”. Grana przez nią Laura jest młodą mieszkanką stolicy, która nie boi się chodzić własnymi ścieżkami, nawet jeśli prowadzi to do licznych spięć rodzinnych. Matka Zuzanna (Anna Moskal, kojarzona z „Ślepnąc od świateł” czy „Dziewczyn ze Lwowa”) najbardziej jednak nie może się pogodzić z tym, że jej córka zamieszkała ze swoją dziewczyną, Anielą (Lucyna Szierok, znana z „Echo serca” i „Wojennych dziewczyn”). Gdy na obiedzie z okazji 25. urodzin dziewczyny dochodzi do kolejnej kłótni o ukochaną, nikt nie wie jeszcze, że wejście Laury do taksówki tego jednego letniego popołudnia zmieni jej życie na zawsze…

Na specjalną uwagę zasługują również montaż i muzyka filmowa. Całość została nagrana w jednym (!) ujęciu, aktorzy spędzili na planie zaledwie jeden dzień, a większość ich kwestii była improwizowana. W tle usłyszymy natomiast utwory takich wykonawców jak Rosalie. (gwiazda tegorocznego Kraków Live Festival, mająca na swoim koncie ma kolaborację z Dawidem Podsiadło i Taco Hemingwayem), Mikromusic i KARI. Jakie są nadzieje reżysera w związku z premierą filmu zaplanowaną na przyszły tydzień? „Wierzę, że każdy widz odbierze go w inny sposób, co innego biorąc do swojego serca i pomyśli, jak szerzyć miłość i pozytywne nastawienie w świecie, który tego tak bardzo potrzebuje” – podsumowuje Youssef Ouarrak w wywiadzie dla Cinema.pl.

Od 30 sierpnia będzie można zobaczyć tę niezwykłą produkcję w kinach w całej Polsce. Zerkajcie koniecznie na One Summer Afternoon / Letnie popołudnie, aby dowiedzieć się, czy w Waszym mieście będzie można na własne oczy śledzić losy Laury!

Premiera: 30 sierpnia 2019 r.

Reżyseria: Youssef Ouarrak

Zdjęcia: Zofia Goraj

Czas trwania: 78 min

Dystrybucja: Holly Pictures

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ