Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2019-12-06

A A A POLEĆ DRUKUJ

Miejska Dżungla w Galerii Katowickiej

 

Infrastruktura Katowic jest coraz lepiej przystosowana do potrzeb ludzi z niepełnosprawnością. Niestety, z udogodnień dedykowanych takim osobom nagminnie korzystają nieuprzywilejowani. Odpowiedzią na niechlubne zjawisko jest patronowany przez Urząd Miasta Katowice projekt Miejska Dżungla, w ramach którego już po raz 12. młodzież oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji skontrolują w okresie przedświątecznym lokalne parkingi. Do inicjatywy dołączyła także Galeria Katowicka – tu akcje patrolowe odbędą się 7 i 14 grudnia.

Galeria Katowicka dysponuje liczbą 1200 miejsc postojowych, z czego część została specjalnie oznakowana i wydzielona dla osób niepełnosprawnych. Lokalizacja tych obszarów na co dzień umożliwia osobom z trudnościami w poruszaniu się komfortowy i łatwy dostęp do centrum handlowego. Jak zatem w monitorowanym i doskonale strzeżonym obiekcie wygląda sytuacja z zajmowaniem miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych przez osoby nieupoważnione? Sprawdzą to harcerze i młodzież z katowickich szkół w asyście funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji. W pierwszą i drugą sobotę grudnia w Galerii Katowickiej wolontariusze 12. edycji Miejskiej Dżungli będą wręczać ulotki „Łam bariery nie przepisy” oraz sprawdzać ważność kart parkingowych dla niepełnosprawnych, a także kontrolować, czy korzystają z nich osoby uprawnione.

- Z ogromną przyjemnością włączamy się do akcji społecznych organizowanych na terenie stolicy Górnego Śląska. Przywilej partnerowania istotnym wydarzeniom w mieście wykorzystujemy do propagowania pozytywnych wartości. Jedną z priorytetowych kwestii dla nas jest stworzenie miejsca równych szans, pełnego zrozumienia i otwartości. Tym chętniej, już po raz kolejny, dołączamy do projektu Miejska Dżungla, którego celem jest dbanie o komfort i godne warunki funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami - mówi Joanna Bagińska  Dyrektor Galerii Katowickiej.

 Miejska Dżungla to inicjatywa Miasta Katowice, której starania skupiają się na zwalczaniu barier mentalnych i uprzedzeń w kontaktach z osobami o mniejszej sprawności oraz zwracaniu uwagi na przeszkody, uniemożliwiające im swobodne funkcjonowanie w społeczeństwie. Przedsięwzięcie zostało wyróżnione w konkursie Fundacji Instytutu Rozwoju Regionalnego i uzyskało dla miasta tytuł „Samorządu Równych Szans 2011”.

Akcja patrolowa w Galerii Katowickiej odbędzie się 7 i 14 grudnia w godz. 9:00 - 12:00 na wszystkich poziomach parkingu.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ