Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2018-05-18

A A A POLEĆ DRUKUJ

Mityczny weekend w maju na kanale TNT

 

Spektakularne bitwy, legendarni wodzowie i herosi oraz bogowie ingerujący w każdą sferę życia ludzkiego - to wszystko w jeden weekend! 19 i 20 maja br. kanał TNT ogłasza mitycznym weekendem, podczas którego wyświetli pięć znanych filmów odnoszących się do czasów starożytnych.

Mityczny weekend rozpocznie się w sobotę 19 maja o godz. 9.20 emisją filmu „Spartakus” w reżyserii znakomitego Stanleya Kubricka. Przygotowana z rozmachem produkcja opowiada o największym i najsłynniejszym w dziejach starożytnego Rzymu powstaniu gladiatorów i niewolników. Ich nieustanne wyzyskiwanie i zmuszanie do niewolniczej pracy wywołało bunt, na czele którego stanął Spartakus. To właśnie z tego filmu pochodzi słynna już scena i słowa „Ja jestem Spartakusem”, będąca starożytnym przykładem idei „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. W 1961 roku film zdobył aż cztery statuetki Oscara, w tym za najlepszą rolę drugoplanową (dla Petera Ustinova) oraz najlepszą scenografię w filmie kolorowym. W roli Spartakusa występuje niezapomniany Kirk Douglas.

Kolejnym filmem mitycznego weekendu, jaki obejrzą widzowie TNT będzie „Troja”. Obraz przedstawia historię znanej niemalże wszystkim wojny trojańskiej oraz samego oblężenia miasta przez Achajów. Wątek militarny, którego kulminację stanowi podstępny podbój Troi przeplata się z historią zakazanej miłości łączącej Helenę, żonę władcy Sparty i Parysa, księcia Troi. „Troja” w reżyserii Wolfganga Petersena to prawdziwa uczta kinomana obfitująca w pełne realizmu i zapierające dech w piersiach sceny bitew. W filmie wystąpiła plejada gwiazd, pośród której znaleźli się m.in. Brad Pitt, Diane Kruger, Eric Bana, Orlando Bloom
i Peter O’Toole.

Inną znaną potyczką epoki starożytności była bitwa pod Termopilami z 480 r. p.n.e., o której opowiada film „300 Spartan” w reżyserii Rudolpha Maté. Termopile przeszły do historii jako symbol oddania i poświęcenia na polu bitwy, bowiem zaledwie 300 żołnierzy spartańskich z Leonidasem na czele ruszyło przeciw kilkunastotysięcznej armii perskiej dowodzonej przez Kserksesa. Choć początkowo Grecy stawiali zacięty opór Persom, zadając przy tym samym znaczące straty armii Kserksesa, ostatecznie ponieśli klęskę, do której przyczyniła się zdrada Efialtesa. W rolach głównych wystąpili: Richard Egan, Ralph Richardson, Diane Baker
i Kieron Moore.

Dopełnieniem mitycznego weekendu będą dwa filmy luźno oparte na micie o herosie Perseuszu, pogromcy Meduzy i tytana Atlasa. „Starcie tytanów” to film opowiadający historię wyprawy Perseusza – wychowanego wśród ludzi syna Zeusa przeciwko Hadesowi. Bohater rusza w niebezpieczną i pełną niewiadomych podróż, podczas której przyjdzie mu stanąć twarzą w twarz z przerażającymi bestiami. Film w reżyserii Louisa Leterriera to remake „Zmierzchu tytanów” z 1981 roku. W rolach głównych wystąpili: Sam Worthington, Liam Neeson, Ralph Fiennes, Alexa Davalos oraz polska aktorka Izabella Miko. Kontynuacją „Starcia tytanów” jest „Gniew tytanów”. Na Olimpie toczy się wojna o władzę pomiędzy Zeusem a jego ojcem Kronosem wspieranym przez Hadesa i Aresa. Konflikt między bóstwami rozpętuje piekło na ziemi, któremu zapobiec może jedynie prowadzący spokojne życie Perseusz. Czy uda mu się ocalić ojca i pokonać siły ciemności? Czy na ziemi w końcu zapanuje spokój? W tej części serii do obsady dołączył m.in. Édgar Ramirez jako Ares oraz Danny Huston w roli Posejdona.

 

Plan emisji filmów:
Sobota, 19.05.:
godz. 9.20
– Spartakus
godz. 13.15 – Troja
godz. 16.35 – 300 Spartan
godz. 18.50 – Starcie tytanów
godz. 21.00 – Gniew tytanów

Niedziela, 20.05.:
godz. 10.30 – 300 Spartan
godz. 12.50 – Starcie tytanów
godz. 15.00 – Gniew tytanów
godz. 17.05 – Spartakus
godz. 21.00 - Troja

Słowa kluczowe:mityczny, weekend, TNT

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ