Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2012-10-18

A A A POLEĆ DRUKUJ

Multikino – jedyna sieć kin w Polsce wyposażona w defibrylatory AED

Sieć kin Multikino została partnerem ogólnopolskiej kampanii społecznej „AED + Ty = Życie”jednej z największych tego typu inicjatyw w Polsce. W ramach projektu „AED + Ty = Życie” we wszystkich 26 kinach sieci Multikino w 20 miastach w Polsce zainstalowano defibrylatory półautomatyczne AED oraz przeszkolono pracowników kin w zakresie ich obsługi.

Multikino jest pierwszą siecią kin w Polsce, która została w 100% cyfrowa. Ponadto poza premierami filmowymi jako jedyna oferuje swoim klientom dodatkowy kontent w postaci koncertów, oper czy wydarzeń sportowych na wielkim ekranie. Obecnie również jako jedyna sieć kinowa w Polsce jest wyposażona w defibrylatory AED.

Bardzo zależy nam na naszych klientach i chcemy, żeby w kinach naszej sieci czuli się komfortowo. Oferujemy widzom możliwość oglądania najlepszych produkcji filmowych w najwyższej jakości i jednocześnie chcemy zapewnić im najwyższy poziom bezpieczeństwa, dlatego zdecydowaliśmy się na udział w Kampanii Społecznej „AED + Ty=Życie”. Ponadto zgadzamy się z celem projektu, jakim jest propagowanie idei defibrylacji półautomatycznej w miejscach publicznych oraz uświadomienie znaczenia rozpoczęcia udzielenia pierwszej pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia jeszcze przed przybyciem karetki pogotowia – dodaje Edyta Pawłowicz-Ziurkowska, Kierownik Działu Marketingu Multikino S.A.

Dzięki udziałowi w kampanii we wszystkich 26 kinach sieci Multikino w 20 miastach w Polsce zostały zainstalowane ogólnodostępne skrzynki wyposażone w defibrylatory półautomatyczne AED. Przy zamontowanych skrzynkach z aparatami AED znajdują się instrukcje obsługi defibrylatora półautomatycznego, które mają zachęcić osoby odwiedzające kina do zapoznania się z tym zagadnieniem. Ponadto w zakresie obsługi defibrylatorów AED zostali przeszkoleni wszyscy pracownicy kin sieci Multikino. Dzięki temu będą mogli podjąć u osób, u których wystąpiło zatrzymanie krążenia, prawidłową, bezpieczną i maksymalnie skuteczną pierwszą pomoc przedmedyczną, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji.

Dotychczas jest to jedna z największych tego typu inicjatyw w Polsce, zarówno pod względem liczby przeszkolonych osób, jak i ilości udostępnionego sprzętu oraz wsparcia medialnego kampanii. Na potrzeby kampanii społecznej „AED + Ty = Życie” został zrealizowany spot filmowy, który będzie emitowany w bloku reklamowym przed każdym seansem filmowym w sieci Multikino od 12 października br. do końca stycznia 2013 roku.

Poza siecią kin Multikino partnerem akcji jest również dostawca sprzętu Paramedica Polska Sp. z o.o. Sp. k. który dostarczył defibrylatory AED do kin oraz przeszkolił pracowników. Natomiast patronem wspierającym kampanię jest Polska Rada Resuscytacji, która udzieliła szerokiego wsparcia merytorycznego.

Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie www.AEDplusTY.pl

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ