Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2019-02-08

A A A POLEĆ DRUKUJ

NetApp tworzy infrastrukturę przetwarzania danych dla zespołu Ducati w mistrzostwach świata MotoGP w sezonie 2019

 

NetApp, czołowy dostawca rozwiązań do obsługi danych w chmurach hybrydowych, poinformował o przedłużeniu oficjalnej umowy sponsorskiej z zespołem Ducati na sezon 2019 mistrzostw świata w klasie MotoGP. Jest to kolejny krok w procesie cyfrowej transformacji wyścigów motocyklowych.

Oficjalna prezentacja nowego zespołu Ducati MotoGP odbyła się 18 stycznia w Neuchâtel w Szwajcarii. Udoskonalenia techniczne w konstrukcji motocykli wyścigowych możliwe dzięki wykorzystaniu danych pozwolą uzyskać lepsze wyniki zawodnikom zespołu fabrycznego, którymi będą w tym sezonie Andrea Dovizioso i Danilo Petrucci, wspomaganym przez kierowcę testowego Michele Pirro.

Firma Ducati, założona w 1926 roku, jest czołowym producentem specjalnych modeli motocykli z silnikami desmodromicznymi, wyróżniających się innowacyjną konstrukcją i zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Ducati projektuje swoje dynamiczne modele z myślą o klientach, chcąc im zaoferować prawdziwą przyjemność ze sportowej jazdy. W roku 2012 przedsiębiorstwo stało się częścią koncernu Volkswagen AG.

Ducati jest firmą opierającą swoje działanie na danych. Współpraca z NetApp rozpoczęła się w ubiegłym roku, a jej celem było wykorzystanie pełnego potencjału danych w wyścigach motocyklowych, w których bierze udział zespół Ducati Corse. Zakres współpracy został niedawno rozszerzony i obejmuje obecnie również analizę ogromnych ilości danych zgromadzonych w przedsiębiorstwie, w tym związanych z logistyką, marketingiem i zarządzaniem relacjami z klientami.

Dzięki partnerskim kontaktom inżynierowie firmy NetApp mają okazję ściśle współpracować z zespołem informatyków Ducati. Biorą udział w optymalizacji struktury przetwarzania danych producenta motocykli, realizując jego specyficzne potrzeby dotyczące przechowywania szybko rosnących zbiorów danych oraz zarządzania tymi danymi.

·       Dzięki podłączanemu w chmurze rozwiązaniu NetApp® AFF firma Ducati jest obecnie w stanie zarządzać około 200 aplikacjami i ponad 300 terabajtami danych. Zapewnia niezawodny dostęp w czasie rzeczywistym do najszybszych na rynku pamięci masowych typu all-flash klasy korporacyjnej. Dostęp do takiej pamięci masowej można uzyskać z dowolnego miejsca na świecie, z różnych chmur, z zapewnieniem pełnej zgodności z rozporządzeniem RODO i możliwością szybkiego wdrożenia strategii usuwania skutków awarii.

·       Rozwiązanie NetApp HCI zapewnia członkom zespołu Ducati MotoGP bezpośredni dostęp do całego centrum przetwarzania danych w trakcie wyścigu. Przyspiesza to proces podejmowania decyzji w oparciu o dane i pozwala opracować zwycięską strategię dla zespołu wyścigowego z wykorzystaniem zaawansowanej infrastruktury chmury hybrydowej.

Ściśle współpracujemy z zespołem informatyków Ducati, aby zrozumieć ich potrzeby związane z zapewnieniem nowoczesnej infrastruktury zarządzania danymi — powiedział Brett Roscoe, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie NetApp. Rozwiązanie NetApp HCI pozwala natychmiast usprawnić stosowane w firmie Ducati mechanizmy zarządzania danymi oraz infrastrukturę chmury, a w konsekwencji zbudować zaawansowane, nowoczesne środowisko informatyczne. Rozwiązanie ułatwia informatykom podejmowanie najważniejszych decyzji i przeprowadzenie optymalizacji efektywności operacyjnej, jeśli chodzi o produkcję motocykli i inne obszary działania przedsiębiorstwa.

Dzięki zastosowaniu rozwiązań do zarządzania danymi zawierających zintegrowane mechanizmy ochrony danych i odtwarzania po awarii możemy skuteczniej pracować nad rozwijaniem naszych produktów, unikając dublowania podejmowanych działań — stwierdził Konstantin Kostenarov, dyrektor ds. technicznych w Ducati Motor Holding. Nasi informatycy mogą skoncentrować się na priorytetowych zagadnieniach biznesowych istotnych dla rozwoju firmy, zarówno w obszarze wyścigów, jak i produkcji.

Rozwiązania firmy NetApp oparte na pamięciach flash pozwolą nam zapewnić krótszy czas reakcji we wszystkich jednostkach organizacyjnych, jak również przyspieszyć proces prototypowania i wprowadzania produktów na rynek — powiedział Stefano Rendina, kierownik ds. informatycznych w dziale Ducati Corse. Udało nam się szybko wdrożyć produkt NetApp HCI dzięki wsparciu ze strony działu usług specjalistycznych firmy NetApp. Będziemy teraz w stanie skonstruować docelowy model zarządzania naszymi trzema ośrodkami produkcyjnymi oraz wieloma biurami na całym świecie.  

W tym roku mistrzostwa MotoGP rozpoczną się 10 marca na torze Losail w Katarze. Będzie to okazja do świętowania pierwszej rocznicy współpracy partnerskiej między firmami NetApp i Ducati. Więcej informacji na temat współpracy obu przedsiębiorstw można znaleźć na stronie www.netapp.com/ducati.

Ducati Motor Holding S.p.A.

Firma Ducati powstała w 1926 roku. Ma siedzibę w Borgo Panigale (dzielnicy Bolonii). Od roku 1946 produkuje motocykle sportowe, które wyróżniają się silnikami desmodromicznymi, innowacyjną konstrukcją i zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Oferuje modele z różnych segmentów należące do następujących rodzin: Diavel, Hypermotard, Monster, Multistrada, SuperSport i Panigale. W roku 2015 firma Ducati wprowadziła Ducati Scrambler — nową markę motocykli, akcesoriów i odzieży. Te prawdziwe ikony stylu „Made in Italy" są oferowane w 90 krajach. W roku 2017 firma dostarczyła klientom 55 871 motocykli, kontynuując trwający od ośmiu lat wzrost. W mistrzostwach MotoGP zespół Ducati bierze udział od 2003 roku, a w roku 2007 odniósł zwycięstwo w klasyfikacji producentów i kierowców. W mistrzostwach świata w klasie Superbike zespół Ducati triumfował 17 razy, a jego kierowcy 14 razy.

 

Informacje o firmie NetApp

NetApp to czołowy dostawca rozwiązań do obsługi danych w chmurach hybrydowych. Firma oferuje szeroką gamę usług przetwarzania danych upraszczających zarządzanie aplikacjami i danymi w chmurze oraz w siedzibie przedsiębiorstwa, co pozwala przyspieszyć proces transformacji cyfrowej. Wspólnie z naszymi partnerami pomagamy przedsiębiorstwom z całego świata w pełni wykorzystywać zgromadzone dane, rozszerzać zakres kontaktu z klientami, zwiększać innowacyjność i optymalizować metody działania. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.netapp.com/uk. #DataDriven

 

NETAPP, logo NETAPP i znaki wyszczególnione na stronie http://www.netapp.com/TM są znakami towarowymi firmy NetApp Inc. Inne nazwy przedsiębiorstw i produktów mogą być znakami towarowymi odpowiednich podmiotów.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ