Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2019-03-14

A A A POLEĆ DRUKUJ

Niemiecki minister obawia się, że wykluczenie firmy Huawei może zaszkodzić gospodarce

 

BERLIN (Reuters) – Wykluczenie chińskiej firmy Huawei z uczestnictwa w budowania w Niemczech sieci komórkowej następnej generacji 5G może przynieść szkody największej europejskiej gospodarce – minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział w środę. 

Seehofer, bawarski konserwatysta, namawiał do dialogu z Chinami oraz do znalezienia technicznego rozwiązania dla obaw związanych z bezpieczeństwem. 

Ostrzegł przed wykluczeniem firmy Huawei, dodając że w przypadku takiego scenariusza: „Obawiam się, że odcisnęłoby to piętno na rozwoju gospodarczym.” 

W poniedziałek Wall Street Journal doniósł, że Stany Zjednoczone ostrzegły Niemcy, że będą udostępniać niemieckim agencjom zajmującym się bezpieczeństwem mniej informacji wywiadowczych jeśli Niemcy skorzystają z pomocy chińskiej firmy Huawei Technologies Co dla modernizacji krajowej sieci bezprzewodowej do standardu 5G. 

Zapytana o to ostrzeżenie we wtorek, kanclerz Angela Merkel powiedziała, że Niemcy określą własne standardy bezpieczeństwa dla nowej sieci komórkowej 5G. 

Seehofer z zadowoleniem przyjął takie podejście kanclerz Merkel, chwaląc ją za to, że zareagowała z „pełnym pewności spokojem”. 

Słowa kluczowe:Huawei

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ