Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2020-08-14

A A A POLEĆ DRUKUJ

„On wrócił” - Teatr w Katowickiej wznawia działalność

 

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, do gry wraca Scena w Galerii. I to w najlepszym stylu! Na deskach pierwszej w Polsce sceny teatralnej w centrum handlowym zagości inscenizacja bestsellerowej powieści niemieckiego pisarza, Timura Vermesa. Sztuka „On wrócił”, w reżyserii Roberta Talarczyka, opowiada o Adolfie Hitlerze, który trafia do współczesnego świata. Spektakle w Katowickiej zaplanowano na 19 i 20 sierpnia oraz 15 i 16 września o godz. 19:00.

Świetne wiadomości dla amatorów teatru płyną z Katowickiej! Na Scenie w Galerii, prowadzonej przez Teatr Śląski, już niebawem wystawiona zostanie adaptacja utworu Timura Vermesa pt. „On wrócił” w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Roberta Talarczyka. W uniwersalnej opowieści o sztuce manipulacji, znaczeniu mediów i funkcjonowaniu władzy zobaczymy: Artura Święsa, Zbigniewa Wróbla, Wiesława Kupczaka, Dawida Ściupidro, Annę Kadulską oraz Annę Lemieszek.

- Scena w Galerii to szczególny punkt na mapie Katowic. W czasie swojej kilkuletniej działalności nasz niestandardowo zlokalizowany oddział Teatru Śląskiego zaskarbił sobie ogromną sympatię miłośników kultury i sztuki. Po dość długiej przerwie, której nikt nie mógł przewidzieć, spektakle wracają na scenę. Ogromnie cieszymy się na ponowne spotkanie z widzami, od których wciąż otrzymujemy sygnały, że z niecierpliwością oczekują na pierwsze przedstawienia i inne aktywności – mówi Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej.

Scena w Katowickiej to wyjątkowa przestrzeń, która powstała w efekcie wieloletniej współpracy Teatru Śląskiego - jednej z najważniejszych instytucji kultury w regionie oraz Galerii Katowickiej – platformy łączącej życie codzienne ze kulturą. Przed pandemią było to jedno z ulubionych miejsc lokalnych koneserów sztuki czy seniorów, dla których regularnie organizowany jest tu cykl warsztatów zatytułowanych „Sztukowanie”.

- Po długiej przerwie z radością wracamy do prób i spektakli wierząc, że tak lubiana przez widzów Scena w Galerii Katowickiej będzie dla nich bezpiecznym miejscem spotkań. Poza cieszącym się ogromnym zainteresowaniem tytułem „On wrócił” wznawiamy przerwane pandemią próby „Potopu" w reżyserii Jakuba Roszkowskiego (premiera 17 października). Postaci z naszej zbiorowej świadomości, takie jak Andrzej Kmicic, Michał Wołodyjowski czy Jan Onufry Zagłoba zyskają nowe życie, by rozprawić się z grubymi warstwami kurzu i lukru, które narosły wokół ich przygód. Sienkiewicz był przecież autorem najchętniej śledzonych polskich seriali XIX wieku. Kolejne, wychodzące na łamach gazet rozdziały-odcinki imponowały wizją i rozmachem jak „Gra o tron”, emocjonowały jak swego czasu „Niewolnica Isaura”, bawiły i przerażały jak „The Walking Dead”. Przed końcem roku na Scenie w Galerii zaplanowaliśmy jeszcze w drugi tytuł - inspirowany filmem „Amator" z Jerzym Stuhrem spektakl w reżyserii Norberta Rakowskiego – zdradza plany wobec Sceny w Galerii Katowickiej Robert Talarczyk, Dyrektor Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

Spektakl „On wrócił” zostanie wystawiony 19 i 20 sierpnia oraz 15 i 16 września o godz. 19:00. Bilety dostępne są w cenie 25 i 40 zł. W związku z aktualną sytuacją w kraju przed zakupem wejściówek należy zapoznać się z regulaminem wydarzeń oraz wypełnić specjalne oświadczenie. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: www.teatrslaski.art.pl/strefawidza/spektakl/121. 

Uwaga! – w pokazie wykorzystywane są światła stroboskopowe, których powinny unikać m.in. osoby cierpiące na padaczkę światłoczułą.

Serdecznie zapraszamy!

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ