Gorący temat

Zmarł aktor Krzysztof Kiersznowski

WIĘCEJ

Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2021-09-23

A A A POLEĆ DRUKUJ

Oszczędzaj ciepło i dbaj o środowisko z linią OKNOPLAST WinergeticŚwiadomy, bardziej przyjazny naturze styl życia to nie chwilowa moda. Coraz częściej przekonujemy się o zaletach ekologicznych, kompleksowych rozwiązań w naszych domach. Okna z linii Winergetic zaprojektowano w taki sposób, by jak najbardziej zapobiegały utracie cennego ciepła – z korzyścią zarówno dla środowiska, jak i portfela.

Twoje wybory mają znaczenie  

Według raportu opublikowanego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju budynki odpowiadają za aż 38% emisji dwutlenku węgla w Polsce. Widzimy więc, że budując lub remontując swoje lokum, warto zadbać o rozwiązania, które ograniczą nasz negatywny wpływ na środowisko.  Mieszkanie o dobrej izolacji cieplnej, w którym zużywa się mniej energii do jego ogrzania, staje się zarówno mniej emisyjne, jak i tańsze w eksploatacji - zwłaszcza zimą, kiedy opłaty za ogrzewanie potrafią znacząco nadszarpnąć domowy budżet.

Odpowiedzią na takie potrzeby jest są domy energooszczędne i pasywne. Budownictwo energooszczędne koncentruje się na jak najmniejszym zużyciu energii, natomiast domy pasywne, poza tym, że zużywają jej mniej, maksymalnie wykorzystują również energię słoneczną. W jednym i drugim przypadku kluczową rolę spełniają okna, których głównym zadaniem jest zatrzymanie ciepła w domu. Takiemu zadaniu mogą sprostać tylko produkty cechujące się wyjątkowo niskim współczynnikiem przenikania ciepła (Uw).  

Zatrzymać ciepło i oszczędzać


Oknoplast wzbogacił swoją ofertę o modele gwarantujące niską utratę energii cieplnej, a tym samym pozwalające obniżyć koszty ogrzewania budynku. W domu energooszczędnym świetnie sprawdzi się system Winergetic Premium o wysokiej izolacji termicznej i niskim współczynniku przenikania ciepła (0,76 W/m2 K).Okna te, wyróżniające się właściwościami termoizolacyjnymi, łączą ekologię z estetyką, rozwiązaniami zapewniającymi bezpieczeństwo i są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej.

Domy pasywne

Domy pasywne muszą spełniać bardzo wyśrubowane normy i uzyskać odpowiednie atesty. Do budownictwa pasywnego doskonale nadadzą się okna Winergetic Premium Passive. System ten dzięki zastosowaniu zbrojenia termicznego wykonanego w technologii Space Block i trzykomorowych pakietów szybowych osiąga współczynnik Uw na poziomie nawet 0,59 W/m2K! Autorski, siedmiokomorowy profil OKNOPLAST klasy A o grubości ścianki 3mm gwarantuje zarówno stabilność i termoizolację, jak i ochronę przed hałasem. Podobnie jak model Winergetic Premium również posiada zaczepy antywyważeniowe SafetyPlus przykręcone do stali w zamkniętej ramie.

Okna z linii Winergetic możemy dopasować do różnych styli bez kompromisu, jeśli chodzi o parametry techniczne. Jest to możliwe dzięki dwóm produktom – Winergetic Standard i Winergetic Premium. Ten pierwszy charakteryzuje się bardziej tradycyjnym, kanciastym profilem, pasującym do nowoczesnych wnętrz, Premium zaś to profil bardziej obły, który wprowadzi do pomieszczenia klasyczny akcent..  

Więcej informacji o linii Winergetic znajdziesz na oknoplast.com.pl/winergetic-show/  

OKNOPLAST
press box

Słowa kluczowe:OKNOPLAST

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ