Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2014-07-09

A A A POLEĆ DRUKUJ

Otwarcie parku dla czworonogów

Porady psiego stylisty i pokazy tresury czworonogów – to tylko niektóre atrakcje podczas otwarcia Parku dla psów. Park dla czworonogów powstał z inicjatywy mieszkańców

Park to ogrodzony skwer zabaw dla pupili - dużych i małych oraz miejsce spotkań ich właścicieli. Takie miejsca istnieją m.in. w Krakowie i Warszawie.

- O stworzenie specjalnego wybiegu dla psów zabiegali sami mieszkańcy – napisali apel pod którym podpisało się ponad 300 osób. Stąd właśnie tych właścicieli czworonogów poprosiliśmy o konsultacje przy aranżacji parku – przypomina Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.  

Skwer powstał przy ul. Ociosowej.  Budowa parku ruszyła w grudniu 2013 roku. Zadanie polegało na wyrównaniu terenu, ogrodzeniu go i wyposażeniu w urządzenia zabawowe. Są tam też alejki, przy których mogą wypoczywać właściciele zwierząt.

Korzystać z parku mogą wszyscy mieszkańcy, z tym iż muszą oni przestrzegać regulaminu. Określa on m.in. jak bezpiecznie spędzać tam czas. Miejsce ma też wyznaczone godziny otwarcia (codziennie od godz. 6 do 22). Właściciele zwierząt będą musieli zadbać o czystość tego miejsca i sprzątać nieczystości po swoich pieskach. W tym celu wyposażono miejsce w kosze, przy których można pobierać jednorazowe zestawy do sprzątania psich nieczystości.  Dodam przy tym, że Polkowice już od kilku lat prowadzą szeroką kampanię służącą podniesieniu świadomości właścicieli czworonogów i zachęceniu ich do sprzątania nieczystości po swoich pupilach. W mieście stworzono m.in. azyle dla zwierząt ze specjalnymi pojemnikami na nieczystości. Bezpłatnie rozdajemy ponadto zestawy do sprzątania odchodów zwierzęcych. Koszt stworzenia parku to 200 tys. zł.

Na dzisiejszym otwarciu (godz. 14) właściciele psów będą mogli skorzystać z porad psiego fryzjera, a także osób zawodowo zajmujących się tresurą czworonogów. Serdecznie zapraszamy!

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ