Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2016-07-21

A A A POLEĆ DRUKUJ

Plaża SUPERgo w Sopocie z wózkiem do kąpieli dla osób z niepełnosprawnością

Od początku lipca plaża przy Sopockim Klubie Żeglarskim ERGO Hestia stoi otworem dla miłośników sportów wodnych, fitnessu i relaksu. To jednocześnie jedno z niewielu miejsc na polskich plażach, gdzie osoby z niepełnosprawnością mogą korzystać ze specjalnych podjazdów oraz wózka umożliwiającego kąpiele w morzu.

Na osoby niepełnosprawne na wózkach, które do strefy dostaną się dzięki dostosowanym  do tego podjazdom, czekają przeszkoleni opiekunowie. Z ich pomocą można będzie skorzystać m.in. ze specjalnego wózka umozliwiającego kąpiele w morzu. Osobom poruszającym się na wózkach udostępniamy także przystosowaną do ich potrzeb toaletę, która znajduje się w Sopockim Klubie Żeglarskim (budynek B). Dostosowanie poszczególnych elementów infrastruktury strefy plażowej SUPERgo pozwoli całym rodzinom wspólnie spędzić czas nad pięknym polskim morzem - mówi Monika Truszkowska-Bednarek, prezes Fundacji Grupy ERGO Hestia na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia. To pierwsza taka okazja w Sopocie dla osób mających problemy z poruszaniem się. Teraz mogą one w pełni korzystać z uroków wypoczynku nad morzem. Przez najbliższe trzy weekendy strefa SUPERgo to również miejsce do wspólnego kibicowania dla fanów windsurfingu. – dodaje Monika Truszkowska-Bednarek.

Ponadto w strefie plażowej ERGO Hestii oraz Sopockiego Klubu Żeglarskiego odwiedzający mają do dyspozycji dwa boiska do siatkówki plażowej i sprzęt pływający. Wypożyczyć można m.in. SUP (Stand Up Paddle – od skrótu SUP pochodzi nazwa strefy), deski do skimboardingu, parawany czy leżaki – wszystko bezpłatnie. W strefie prowadzone są również zajęcia fitness. Strefa SUPERgo jest otwarta codziennie, 7 dni w tygodniu, od godziny 9 rano do godziny 22 wieczorem. Zamknięcie strefy nastąpi w połowie sierpnia.

Nadchodzące wydarzenia na Strefie SUPERgo!

  • 07 – Mistrzostwa Europy Techno 283
  • 07 (godz. 19:00) – Ceremonia zakończenia Mistrzostw Europy Techno 283 – wręczenie pucharów
  • 08 – Żeglarskie Mistrzostwa Polski Młodzików
  • 08 – Impreza zamykająca działanie Strefy SUPERgo! w sezonie letnim 2016

dostarczył infoWire.pl
Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ