Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2019-07-17

A A A POLEĆ DRUKUJ

Podróbki zdominowały współczesny rynek materiałów eksploatacyjnych do drukarek, ryzyko ich zakupu jest coraz większe – raport HP

 

Firma HP przedstawiła wnioski z sondażu przeprowadzonego na zlecenie amerykańskiego producenta przez agencję badawczą Harris Interactive. Zgodnie z wynikami analizy, ryzyko zakupu podrobionych materiałów eksploatacyjnych do drukarek jest dziś wyższe, niż kiedykolwiek przedtem.

Jak informuje organizacja Imaging Supplies Coalition, wskutek obrotu podróbkami, każdego roku światowa gospodarka traci blisko 3 mld dolarów. Wśród przyczyn wskazywane są: coraz więcej dostawców, brak pewności nabywców co do oryginalności i pochodzenia produktów oraz niska świadomość zagrożeń związanych z kupowaniem i użytkowaniem nielegalnych zamienników. 

- Każdy z monitorowanych przez nas kluczowych wskaźników rynkowych potwierdza znaczący wzrost ryzyka zakupu podróbek  – podkreśla Glenn Jones, Dyrektor Globalnego Programu Zwalczania Podróbek w HP. – Z perspektywy firm takich jak HP, materiały te niweczą dekady badań oraz testów, których celem jest tworzenie najlepszych atramentów i tonerów oraz niezawodnych wkładów wysokiej jakości. Dla użytkowników podrabiane materiały oznaczają niższą wydajność oraz jakość druku, większą liczbę nieudanych kopii, problem z wyciekaniem tuszu oraz zatykaniem się dysz, aż wreszcie  w przypadku awarii, ryzyko unieważnienia gwarancji na urządzenie drukujące.

Jak wskazują wyniki sondażu Harris Interactive, w ciągu czterech ostatnich lat o 30 proc. spadła liczba przedsiębiorstw, które współpracują na co dzień z zaufanym, sprawdzonym dostawcą. Jednocześnie o 27 proc. wzrosła grupa kupujących dokonujących wyboru materiałów eksploatacyjnych wyłącznie na podstawie dostępności produktu.

Szeroka sieć dostawców sprawia, że małe i średnie przedsiębiorstwa mogą mieć trudność ze zweryfikowaniem autentyczności oferowanych im wkładów. Problem ten dotyka dziś wielu regionów świata. W szczególności dotyczy on jednak firm zlokalizowanych na Bliskim Wschodem, w Afryce czy Europie Wschodniej – niemal trzy czwarte respondentów z tych regionów ma wątpliwości co do oryginalności kupowanych materiałów.

Mimo niepokojących trendów rynkowych producenci urządzeń oraz rozwiązań dla druku nadal wkładają ogromny wysiłek w walkę z nielegalnymi zamiennikami, m.in. poprzez aktywną współpracę z władzami. W ciągu ostatnich 5 lat, w regionie EMEA, lokane służby  wspierane przez firmę HP skonfiskowały około 12 milionów podróbek i komponentów. Amerykański producent przeprowadził ponad 4,5 tys. kontroli asortymentu dostępnego u dystrybutorów oraz podejrzanych zamówień wysyłanych do klientów.  Lokalne inspekcje dostaw  prowadzone są także w sytuacjach, w których Partner firmy przegrywa z nieautoryzowanym Partnerem spoza kanału sprzedaży.

W ramach Programu Zwalczania Podróbek i Oszustw (Anti Counterfeiting and Fraud, ACF) firma HP aktywnie edukuje klientów i Partnerów, aby ułatwić im identyfikowanie podrobionych materiałów eksploatacyjnych. Rezultatem tych inicjatyw są sukcesy, które producent odniósł w kilku regionach EMEA. Jednym z nich jest ujawnienie działalności rosyjskiego konsorcjum zajmującego się sprzedażą podrabianych wkładów pod marką HP. W wyniku interwencji skonfiskowano 215 tys. nielegalnych zamienników.

materiały prasowe / HP





Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ