Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2011-10-21

A A A POLEĆ DRUKUJ

Projekt „Skrzypce – osobliwość tworu doskonałego” na Międzynarodowym Konkursie im....

Kolekcja Mebli Klose wsparła wyjątkowy projekt „Skrzypce – osobliwość tworu doskonałego”. Film powstały w kontekście Międzynarodowego Konkursu im. H. Wieniawskiego, który odbył się w maju br. w Poznaniu, jest próbą wyjaśnienia tajemnicy skrzypiec –przedmiotu, który łączy w sobie dwa rodzaje sztuki – plastyczną i muzyczną.

„Skrzypce – to dziwny i tajemniczy instrument. Jest w nich jakaś utajona moc oddziaływania; żaden inny instrument nie ma tej hipnotycznej siły, co skrzypce, żaden nie zdoła tak przywiązać, a nawet przykuć do siebie, jak one.” – Józef Reiss.

W świecie, w którym prawie każde zjawisko można zmierzyć i zbadać wnikliwie, skrzypce od wieków chronią swój sekret. Film „Skrzypce – osobliwość tworu doskonałego” to próba odkrycia tajemnicy tego przedmiotu. Wyjaśnienia w czym tkwi ich fenomen… Przewodnikami po świecie skrzypiec są w nim polski lutnik Tadeusz Słodyczka i członkowie jury Międzynarodowego Konkursu im. H. Wieniawskiego – lutnicy i muzycy. Treść filmu dopełnia muzyka – przede wszystkim zinterpretowane kompozycje Henryka Wieniawskiego. Wirtuozeria i liryzm jego utworów przybliża odbiorcę do odkrycia w czym tkwi hipnotyczna siła oddziaływania skrzypiec.

„Dla wieludoskonałość muzyki określa wartość instrumentu, w przypadku skrzypiec proces tworzenia „tworu doskonałego” rozpoczyna się od materiału, z którego one powstają… drewna, niepowtarzalnego surowca, który nam jest szczególnie bliski. Bo przecież pasja tworzenia może się wyrażać na wiele sposobów – zamknięta w pięknym kształcie skrzypiec lub w kunsztownych kształtach mebli. Liczy się to coś co przemawia do nas, sprawiając, iż uznajemy je za przedmioty wyjątkowe – „dusza”. To ona sprawia, że ich piękno nie przemija … Filmy takie jak „Skrzypce –osobliwość tworu doskonałego” pozwalają dostrzec jej wartość, dlatego między innymi zdecydowaliśmy się zostać sponsorem tego projektu.” – Zenon Klorek, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Kolekcji Mebli Klose.

Film „ Skrzypce – osobliwość tworu doskonałego” dystrybuowany jest m.in. podczas trwającego do 23 października XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów filmu:http://www.youtube.com/watch?v=jpSiL6JdLgw

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ