Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2011-10-12

A A A POLEĆ DRUKUJ

Restrukturyzacja spółek krok po kroku

Książka, napisana pod redakcją naukową Katarzyny Klimkiewicz przy współautorstwie Małgorzaty Dankowskiej i Aleksandry Kozłowskiej z TPA Horwath oraz Patryka Włodarskiego, wydana została przez Wolters Kluwer Polska. Celem książki jest kompleksowe ujęcie tematyki restrukturyzacji spółek kapitałowych z podatkowego punktu widzenia. Restrukturyzacje spółek kapitałowych – przekształcenia, likwidacja, sprzedaż aktywów, restrukturyzacja finansowania, wymiana udziałów, połączenie spółek to tylko niektóre tematy opisane przez specjalistów. Eksperci z TPA Horwath dokonali szczegółowej analizy kolejnych typów restrukturyzacji spółki pod kątem prawno podatkowym, przy uwzględnieniu dominującej linii interpretacyjnej. Publikacja została wzbogacona o cytaty z najważniejszych orzeczeń polskich sądów oraz orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

„Głównym założeniem było przedstawienie poszczególnych zagadnień restrukturyzacyjnych w świetle obowiązujących regulacji podatkowych, praktyki gospodarczej, a także rozstrzygnięć organów podatkowych i linii orzeczniczej. Książka z pewnością będzie interesująca dla doradców podatkowych specjalizujących się w fuzjach i przejęciach, pracowników organów podatkowych oraz studentów zainteresowanych tą tematyką” – uważa Wojciech Sztuba, Partner Zarządzający TPA Horwath w Polsce.

Publikacja zawiera także opis praktycznych aspektów związanych z restrukturyzacją spółek, występujących na każdym etapie tego procesu. Jest to pierwsze wydawnictwo, które w sposób kompleksowy odnosi się do kwestii podatkowych związanych z restrukturyzacją spółek kapitałowych.

TPA Horwath jest jedną z wiodących firm doradztwa podatkowego i biznesowego w Polsce. Jest częścią międzynarodowej grupy doradczej TPA Horwath oraz sieci Crowe Horwath International.

TPA Horwath wspiera przedsiębiorstwa w zakresie doradztwa strategicznego i biznesowego, audytu finansowego, doradztwa transakcyjnego i corporate finance, doradztwa personalnego, outsourcingu księgowego i płacowego oraz pod odrębną marką Horwath HTL – konsultingu dla hotelarstwa i turystyki.

Więcej informacji: Katarzyna Klimkiewicz. katarzyna.klimkiewicz@tpa-horwath.pl, Tel.: +48 22 44 00 265 lub osoba odpowiedzialna za kontakty z mediami – Katarzyna Królak Katarzyna.krolak@tpa-horwath.pl, Tel.: 601 94 05 47.

www.tpa-horwath.pl

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ