Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2015-08-10

A A A POLEĆ DRUKUJ

Rozpisani.pl - portal self-publishingowy Grupy PWN

Grupa PWN ponad rok temu uruchomiła portal self-publishingowy dla autorów. Jeśli napisałeś książkę i chciałbyś ją wydać, a do tej pory nie udało ci się znaleźć wydawcy, możesz zrobić to sam. Cokolwiek piszesz – powieść, wiersze, pamiętniki – za pomocą Rozpisani.pl możesz to opublikować w druku lub jako ebooka.

Self-publishing to popularny dziś na świecie sposób, dzięki któremu autor może sam wydać swoją twórczość. Zachodnie serwisy, takie jak Lulu.com, Authorhouse.com czy CreateSpace.com, doczekały się wielu bestsellerów wydanych w tej formule. Brytyjski dziennik „The Guardian” raz w miesiącu nagradza najlepszych autorów-wydawców. Redakcja uznała, że self-publishing jest obecnie jednym z najważniejszych trendów na rynku wydawniczym. 

Z podobnego założenia wyszli twórcy portalu Rozpisani.pl (Grupa PWN), dzięki czemu również w Polsce niezależni autorzy mają szansę zaistnieć na rynku książki. Mogą skorzystać m.in. z profesjonalnej redakcji, korekty, druku, konwersji na ebooka czy promocji. Zyskują też dostęp do szerokiej dystrybucji – m.in. Amazon, Empik, Ravelo, Merlin, Gandalf. Kalkulator usług, który jest częścią serwisu, pozwala im w szybki sposób obliczyć koszty wydania książki. Portal dostarcza także autorom przydatnych informacji i nowinek z rynku wydawniczego.

Książkę można wydać już w ciągu sześciu tygodni. W formule self-publishingu autorzy zyskują również większą niezależność. Zachowują prawa autorskie do swojej twórczości, kontrolę nad zawartością i projektem książki, decydują o jej cenie. Mogą wydać każdy nakład, a w zależności od wyników sprzedaży zlecać dodruk kolejnych. Nawet przy niewielkim nakładzie, ich książka może znaleźć się na półce w księgarni. Atutem oferty jest też atrakcyjne honorarium – znacznie wyższe niż w tradycyjnych kontraktach wydawniczych – oraz stały dostęp do wyników sprzedaży i prosty system comiesięcznych rozliczeń.

Portal Rozpisani.pl to miejsce dla tych, dla których pisanie jest pasją. Dla tych, którzy wierzą, że o sukcesie książki decydują czytelnicy.

Rozpisani mają na swoim koncie pierwsze sukcesy. Jednak chyba najbardziej spektakularny sukces wśród polskich self-publisherów odniósł dr Jacek Borowiak, nauczyciel akademicki i autor książki Emerytura nie jest Ci potrzebna, którą wydał z pomocą platformy wydawniczej Rozpisani.pl. To sukces wyjątkowy w porównaniu z innymi, ponieważ książka Jacka Borowiaka sprzedała się do tej pory w liczbie 5 tys. egzemplarzy − ale trzeba podkreślić, że mowa tu o egzemplarzach papierowych, a nie o pobraniach wersji elektronicznej. Autor w przystępny sposób doradza, jak zarządzać własnymi finansami i jak pomnażać swój majątek, aby zapewnić sobie spokojną przyszłość. Opiera się przy tym na własnych doświadczeniach i pokazuje, że choć wielu ludziom wydaje się to niemożliwe, to jednak w Polsce można osiągnąć niezależność finansową.

Prócz spektakularnego sukcesu Jacka Borowiaka, wśród Rozpisanych znalazły się kolejne perełki:

  • "Pieniądze są sexy", autobiograficzny poradnik, w którym autor - Fryderyk Karzełek przekonuje, że każdy może zarabiać.
  • "Koniak i daktyle" - biografia Marka Majewskiego, jedynego polskiego fotografa, który w latach 70-tych współpracował z magazynem „Rolling Stone”.
  • "Pokolenie bez granic" - inspirująca książka Pawła Jackowskiego, ukazującą życie i poglądy rozproszonej po świecie młodej polskiej emigracji, która nie wpisuje się w stereotyp pracy na zmywaku.
  • "Na skrzydłach jak Nick Vujicic" - Małgorzata Stegenka opowiada w niej o człowieku niezwykłym. Chociaż urodził się bez rąk i nóg, odnalazł w sobie siłę, której zazdroszczą mu zdrowi ludzie. Bardzo motywacyjna książka.

Więcej informacji o self-publishingu znajduje się na stronie www.rozpisani.pl

 


dostarczył infoWire.pl
Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ