Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-08-05

A A A POLEĆ DRUKUJ

SaldeoSMART także w języku ukraińskim. Skorzystają biura rachunkowe i ich klienci

W pierwszych dniach sierpnia producent platformy SaldeoSMART, wspierającej pracę księgowych, biur rachunkowych i firm, udostępnił ukraińską wersję swojego rozwiązania. Udostępnienie aplikacji w języku ukraińskim jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez biura zatrudniające pracowników z Ukrainy oraz współpracujące z ukraińskojęzycznymi klientami. To już piąta wersja językowa platformy SaldeoSMART.

Do tej pory użytkownicy SaldeoSMART mogli korzystać z polskiej, angielskiej, niemieckiej i koreańskiej wersji systemu. Teraz producent udostępnił także ukraińskojęzyczną wersję platformy. Jest to spowodowane rosnącą liczbą księgowych z Ukrainy pracujących w Polsce oraz powiększającym się gronem prowadzonych przez obywateli Ukrainy firm korzystających z ofert polskich biur rachunkowych.

Biura rachunkowe pracujące na co dzień z naszym systemem mają możliwość udostępnienia swoim klientom między innymi danych finansowych czy fakturowania w Saldeo. Ponieważ liczba firm prowadzonych przez osoby ukraińskojęzyczne w Polsce stale rośnie, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowej funkcjonalności, która pomoże naszym użytkownikom komunikować się z klientami z Ukrainy oraz ułatwi zatrudnianie księgowych z tego kraju. Zrobiliśmy to najszybciej, jak było to możliwe, tym bardziej że o nową wersję językową prosili też nasi klienci – mówi Krzysztof Wojtas, prezes zarządu BrainSHARE IT, producenta platformy SaldeoSMART.

Na koniec maja 2022 roku w Polsce było 7458 przedsiębiorców płacących składki ZUS i mających ukraińskie obywatelstwo. To dwukrotnie więcej niż 5 lat temu.

W związku z wojną w Ukrainie zmieniły się przepisy dotyczące zakładania jednoosobowych działalności gospodarczych. Dziś obywatele Ukrainy mają w tym zakresie takie same prawa jak Polacy. Wystarczy im numer PESEL i mogą otworzyć taką działalność. Przed 24 lutego, nie mając ważnego tytułu pobytowego, musieli zakładać spółki z o.o., by oficjalnie prowadzić biznes na terenie naszego kraju – wyjaśnia Kamila Cieszkowska, współwłaściciel biura rachunkowego Podatnik P&K Cieszkowscy. – Nic więc dziwnego, że liczba jednoosobowych firm zakładanych przez Ukraińców rośnie i wciąż będzie rosła. Jako właściciel biura rachunkowego doceniam to, że producenci oprogramowania dają nam możliwość sprawnej współpracy księgowej z takimi przedsiębiorcami.

SaldeoSMART nie po raz pierwszy wprowadza nową funkcjonalność, biorąc pod uwagę nie tylko potrzeby rynkowe, ale też prośby swoich użytkowników. Nietypowa, koreańska wersja oprogramowania pojawiła się na specjalne życzenie korzystających z platformy.

Słuchamy tego, co mówią nasi użytkownicy, i robimy wszystko, by dostosowywać nasze rozwiązanie do ich oczekiwań. Tak jest w przypadku i ulepszeń systemu, i nowych wersji językowych. Mamy nadzieję, że ukraińskojęzyczna aplikacja pomoże rozwijać współpracę polskich biur rachunkowych z firmami prowadzonymi przez naszych sąsiadów – podsumowuje Krzysztof Wojtas.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ