Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-08-25

A A A POLEĆ DRUKUJ

STRABAG wybuduje blok Szpitala Wojewódzkiego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie

  • Łączna wartość inwestycji: 82,6 mln PLN brutto
  • Przeznaczenie nowego bloku: zabiegowo-anestezjologiczne
  • Kubatura budynku: ponad 26 000 m3

24 sierpnia 2022 r. w Lublinie STRABAG podpisał kolejną umowę
z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie, której przedmiotem jest budowa bloku „R”. Wcześniej, w maju tego roku, strony zawarły umowę dotyczącą gruntownej przebudowy oraz wyposażenia w sprzęt kuchni i pralni szpitala na kwotę 36,9 mln PLN brutto.

Nowy budynek będzie stanowił kolejny blok funkcjonalny, z przeznaczeniem zabiegowo-anestezjologicznym, dla istniejącego szpitala, z którym będzie połączony łącznikiem. Jego powstanie ma pozwolić na leczenie pacjentów w nowoczesnych warunkach. Obiekt będzie posiadał cztery kondygnacje nadziemne:

  • niski parter, w którym znajdzie się centralna sterylizatornia i apteka szpitalna,
  • wysoki parter z oddziałem anestezjologii oraz intensywnej terapii,
  • I piętro, na którym zaplanowano przestrzeń dla bloku operacyjnego,
  • II piętro - kondygnacja techniczna.


W części podziemnej przewidziane są pomieszczenia techniczne i magazynowe.

W ramach realizowanych prac wykonane zostaną również instalacje wewnętrzne: kanalizacja sanitarna i deszczowa, instalacje wodociągowe, c.o., c.t., węzeł ciepłowniczy, wentylacja mechaniczna, klimatyzacja, instalacje wody lodowej i gazów medycznych oraz instalacje elektryczne i teletechniczne. Z kolei w ramach instalacji zewnętrznych powstanie: kanalizacja sanitarna i deszczowa, instalacja wodociągowa oraz instalacje cieplne i elektryczne. Przebudowane zostaną również już istniejące instalacje zewnętrzne, takie jak kanalizacja deszczowa czy instalacja elektryczna.

Przedmiotem zamówienia jest także zewnętrzna stacja transformatorowa oraz agregat prądotwórczy. Na terenie szpitala powstanie też sieć dojść, dojazdów oraz stanowisk postojowych.

Całkowita powierzchnia inwestycji to ponad 6 500 m2, a kubatura budynku wyniesie ponad 26 000 m3. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to IV kw. 2023 roku.

Aktualnie STRABAG realizuje kilka inwestycji dot. placówek medycznych, w tym m.in. buduje Szpitalny Oddział Ratunkowy
w Radomiu oraz kończy modernizację i rozbudowę szpitala Bielańskiego w Warszawie.


STRABAG SE jest europejskim koncernem budowlanym, liderem w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym. Działalność STRABAG obejmuje pełen zakres usług budowlanych, wykwalifikowaną kadrę inżynierską, wysokiej jakości materiały budowlane oraz najnowszej generacji park maszynowy. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa realizacja inwestycji - terminowo, na najwyższym poziomie pod względem jakości i w najlepszej cenie. STRABAG korzysta z całej gamy usług oferowanych przez wyspecjalizowane spółki koncernowe, które przejmują odpowiedzialność za ich wykonanie, generując w ten sposób wartość dodaną dla swoich Klientów. Dzięki zaangażowaniu blisko 75 tys. pracowników STRABAG SE osiąga roczne obroty w wysokości ok. 16 mld EUR. Koncern rozszerza swoją działalność daleko wykraczającą poza granice Austrii i Niemiec. Za pośrednictwem sieci należących do niego spółek jest obecny w wielu krajach europejskich i coraz częściej reprezentowany na innych kontynentach.
Grupa STRABAG działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ponad 6500 pracowników, roczne obroty Grupy wynoszą ponad 7,5 mld PLN.


Słowa kluczowe:STRABAG

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ