Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2014-12-04

A A A POLEĆ DRUKUJ

Stymulator Polimodalnej Percepcji Sensorycznej nagrodzony w konkursie Polski Produkt Przyszłości

Kapituła XVII edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości wyróżniła Stymulator Polimodalnej Percepcji Sensorycznej (SPPS) nagrodą główną w kategorii przedsiębiorcy. Celem konkursu, organizowanego przez PARP, pod Honorowym Patronatem Ministra Gospodarki, jest promocja i upowszechnianie osiągnięć twórców innowacyjnych produktów, które mają szansę zaistnieć na rynku polskim.

Stymulator Polimodalnej Percepcji Sensorycznej to opracowane przez Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o., innowacyjne rozwiązanie służące do prowadzenia terapii obejmującej równocześnie zmysł słuchu, wzroku i dotyku. Dzięki temu, umożliwia oddziaływanie w wielu grupach zaburzeń, od problemów z rozumieniem mowy i artykulacją, aż po trudności w czytaniu i pisaniu czy w nauce języków obcych. Niewielkie wymiary i poręczny kształt, zapewniają wygodę pacjentowi oraz pozwalają na łatwy transport, dzięki czemu można otoczyć opieką pacjentów poza głównymi ośrodkami medycznymi. Obsługa SPPS nie wymaga specjalistycznych i kosztownych szkoleń. Stymulator może być z powodzeniem wykorzystywany we wszystkich typach szkół, w tym integracyjnych i specjalnych, a także w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, logopedycznych, przychodniach rehabilitacyjnych, placówkach zajmujących się wspomaganiem rozwoju.

„Innowacyjność urządzenia polega przede wszystkim na możliwości stymulowania nie tylko zmysłu słuchu, ale również pozostałych zmysłów oraz procesów ze zmysłami związanych, w tym procesów emocjonalnych. Stymulator działa kompleksowo na wszystkie procesy dziejące się u człowieka i warunkujące, szczególnie u dzieci, uczenie się, komunikowanie i rozwój społeczny” mówi dr hab. Zdzisław M. Kurkowski, kierownik projektu.

Nowoczesne oprogramowanie Stymulatora umożliwia dobranie odpowiedniego algorytmu terapii do potrzeb danego pacjenta. Na etapie diagnozy, po wprowadzeniu danych pacjenta, wyników jego badań i testów, urządzenie dopasowuje najodpowiedniejszy dla niego program treningów. W zależności od postępów w terapii program może być na bieżąco modyfikowany.

Stymulator został opracowany przez Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o. przy wsparciu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach programu Innowacyjna Gospodarka, w osi priorytetowej Badania i rozwój nowoczesnych technologii i działania 1.4 - Wsparcie projektów celowych.

 To wyróżnienie to nie tylko nagroda dla nas i wszystkich współpracowników, ale przede wszystkim wielka szansa dla naszych obecnych i przyszłych pacjentów. W szczególności mam tutaj na myśli osoby najmłodsze, u których wdrożenie indywidualnej terapii przełoży się bezpośrednio na sukces rehabilitacji. ” mówi Łukasz Bruski, Prezes Zarządu Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o.

Słowa kluczowe:Centrum Słuchu i Mowy

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ